Nasz profile

Która partia ma Cię na celowniku? Dowiedz się i pomóż w badaniu!

Aktualności

Która partia ma Cię na celowniku? Dowiedz się i pomóż w badaniu!

Która partia ma Cię na celowniku? Dowiedz się i pomóż w badaniu!

Pamiętacie aferę Cambridge Analytica?

Dzięki niej stało się głośno o tym, jakie wyzwania wiążą się z  wykorzystywaniem informacji gromadzonych przez platformy internetowe  o aktywności swoich użytkowników do targetowania reklam politycznych.

O tym, jak w Polsce politycy wykorzystują możliwości big data i algorytmów do walki o sukces wyborczy, wciąż niewiele wiadomo

O tym, jak w Polsce politycy wykorzystują możliwości big data i algorytmów do walki o sukces wyborczy, wciąż niewiele wiadomo. Dlatego w trakcie jesiennej kampanii przed wyborami parlamentarnym ruszymy z projektem badawczym, który ma rzucić na tę kwestię nowe światło.

W ramach kampanii przed eurowyborami Fundacja Panoptykon realizuje *pilotażowe badanie*, w ramach którego testuje jedno z narzędzi – wtyczkę Who Targets Me. Zbiera ona informacje na temat reklam politycznych wyświetlanych poszczególnym osobom na Facebooku (w tzw. News Feed). Jej użytkownik otrzymuje informacje o tym, jaka partia ma go na celowniku. A my otrzymujemy anonimowe dane, które możemy wykorzystać do analizy politycznego targetowania.

Informacja od Fundacji Panoptykon:

Korzystasz z Facebooka? Pomóż nam przetestować wtyczkę!

1. Wejdź na stronę Who Targets Me

<https://crm.panoptykon.org/sites/all/modules/civicrm/extern/url.php?u=80&qid=243378>

i zainstaluj wtyczkę (dostępna na Chrome i Firefox).

2. Kliknij w ikonkę wtyczki i uzupełnij informacje o sobie: płeć, kod pocztowy (potrzebne do analizy; więcej informacji o ochronie danych zbieranych przez wtyczkę znajdziesz w jej polityce prywatności).

3. Korzystaj z Facebooka na komputerze, np. przeglądaj News Feed. Od czasu do czasu kliknij w ikonkę, żeby zobaczyć, czy wtyczka pokazuje już jakieś wyniki.

4. Jeśli masz jakieś pytania lub uwagi do działania wtyczki, prześlij je nam na adres: fundacja(@)panoptykon.org

Im więcej osób skorzysta z wtyczki, tym lepiej będziemy mogli przetestować jej działanie. Do wyborów zostało kilka dni, kampania w sieci jest w tej chwili najbardziej gorąca, więc najlepiej zainstaluj wtyczkę już dziś.

Więcej informacji na stronie internetowej: https://panoptykon.org/who-targets-me

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę