Nasz profile

Sztuka ziemi. Land art tematem marcowych Miastoprojekcji w IKM

Trójmiasto

Sztuka ziemi. Land art tematem marcowych Miastoprojekcji w IKM

Sztuka ziemi. Land art tematem marcowych Miastoprojekcji w IKM

Dryfujące i szerokie na 16 metrów pomosty podtrzymywane przez pontony pozwalają zwiedzającym spacerować po tafli jeziora z włoskiego miasteczka Sulzano do wysp Monte Isola i San Paolo. Historię tego wyjątkowego land artu opowiada film „Spacer po wodzie”, którego pokaz odbędzie się 11 marca o godz. 18.00 w Instytucie Kultury Miejskiej. Dokument skomentują Kama Wróbel z OP ENHEIM we Wrocławiu oraz Kinga Jarocka z Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia. Wstęp wolny.

„Spacer po wodzie” w reżyserii Andreya Paounowa przybliża Christo, pochodzącego z Bułgarii amerykańskiego artystę, który wspólnie z francuską żoną Jeanne-Claude stworzył najwybitniejsze przykłady tzw. sztuki ziemi (land art). Najsłynniejszym jego projektem są dryfujące pomosty – „Floating Piers” na włoskim jeziorze Iseo.

Christo jest kimś pomiędzy projektantem mody a artystą przestrzeni publicznej. W nowe, gigantycznych rozmiarów szaty z materiału lub folii ubierał nie ludzi, lecz całe budynki, mosty i przyrodę. W 2016 roku, siedem lat po śmierci żony, Christo postanawia wykonać ich wspólny projekt „Floating Piers”. Film ukazuje, jak doszło do realizacji tego oszałamiającego dzieła u podnóża Alp na włoskim jeziorze Iseo.

„Spacer po wodzie” (Walking On Water) USA, Włochy, 2018, 100 min. Reżyseria: Andrey Paounow.

Miastoprojekcje w IKM. „Spacer po wodzie”

Data: 11 marca, godz. 18:00

Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/882107392220375/

Wstęp wolny

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Trójmiasto

Na górę