Nasz profile

Piknik naukowy w tym roku w wersji online

Aktualności

Piknik naukowy w tym roku w wersji online

Piknik naukowy w tym roku w wersji online

Największa plenerowa impreza naukowa w Europie w tym roku przeniesie się do Internetu. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik w wersji ONLINE odbędzie się w dniach 8 -15 maja 2021 roku i będzie wydarzeniem pełnym fascynujących spotkań z ekspertami, naukowych pokazów oraz warsztatów online. Na antenach Polskiego Radia będzie można usłyszeć zapowiedzi, materiały reporterskie, relacje z wydarzenia i audycje specjalne, a wszystko zgodnie z tegorocznym hasłem „Klimat i my”.

Dokładny harmonogram spotkań z ekspertami i warsztatów online dostępny tutaj.

8 i 9 maja odbędą się spotkania online prowadzone na żywo, które podzielone są na 3 bloki:

11.00-12.30 – propozycje dla najmłodszych

14.30-16.00 – najciekawsze eksperymenty

18.00-19.30 – wieczór dla starszych piknikowiczów

W dniach 10-15 maja na stronie pikniknaukowy.pl dostępne będą wirtualne namioty 110 instytucji, które przygotowały ponad 300 filmów.

Wszystkie podzielone zostały na 7  bloków tematycznych: Strefa Przyszłości, Strefa Zdrowia, Strefa Kultowych Eksperymentów, Strefa Rodzinna, Strefa „Zrób to sam”, Strefa Cywilizacji oraz Strefa Gości Zagranicznych.

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej. W tym roku z powodu pandemii, został przeniesiony w strefę wirtualną. Celem pikniku upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez prezentowanie ciekawych eksperymentów i doświadczeń – zarówno prostych, związanych z archeologią czy fizyką niskich temperatur, jak i najnowszych dokonań współczesnych uczonych.

Piknik pozwala zrozumieć i poznać naukę, ukazując ją jako niezwykle ekscytującą i pasjonującą dziedzinę życia, a poprzez przybliżenie warsztatu naukowca zachęca i inspiruje zwiedzających do podjęcia samodzielnej aktywności naukowej.

Udział w Pikniku Naukowym ONLINE potwierdziło wiele instytucji i organizacji ze świata nauki i kultury, m.in. Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Nauki i Rozwoju, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Akademia Nauk, Fundacja Marsz dla Nauki, Stowarzyszenie Robisz.to, Smart Kids Planet, NASK – Państwowy Instytut Badawczy, Ambasada Francji w Polsce, Narodowe Centrum Badań Jądrowych czy Muzeum Warszawy.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę