Nasz profile

Warsztaty WenDo dla kobiet i nastolatek

Trójmiasto

Warsztaty WenDo dla kobiet i nastolatek

Warsztaty WenDo dla kobiet i nastolatek

Centrum Praw Kobiet – Oddział Gdańsk zaprasza kobiety i nastolatki mieszkające w Gdańsku do udziału w bezpłatnych warsztatach z przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji WenDo, będących jedyną w Polsce metodą samoobrony i asertywności opracowaną przez kobiety i dla kobiet, łączącą metody samoobrony fizycznej i psychicznej.

Warsztaty WenDo dla kobiet

Dla kogo? Dla kobiet mieszkających w Gdańsku, niezależnie od stopnia sprawności, siły czy umiejętności

Kiedy? Sobota-niedziela 4-5 września 2021 r. w godzinach 11:00-17:00

Gdzie? Warsztaty odbędą się w Gdańsku. Dokładna lokalizacja zostanie podana osobom zakwalifikowanym

Liczba miejsc: 12

Zapisy: https://forms.gle/bRyHgYg3qP87Xobx6

Osoba prowadząca: trenerka WenDo Anna Urbańczyk

Warsztaty WenDo dla nastolatek

Dla kogo? Dla nastolatek w wieku 16-19 lat, mieszkających w Gdańsku, niezależnie od stopnia sprawności, siły czy umiejętności

Kiedy? Sobota – niedziela 11-12 września 2021 r. w godzinach 11:00-17:00

Gdzie? Warsztaty odbędą się w Gdańsku. Dokładna lokalizacja zostanie podana osobom zakwalifikowanym

Ile to kosztuje? Warsztaty są bezpłatne

Liczba miejsc: 12

Zapisy: https://forms.gle/NWy6ra3AvaR72NMfA

Osoby prowadzące: trenerki Anna Urbańczyk i Ewa Rutkowska

Podczas warsztatów zapewnione będę przerwy, w tym przerwa obiadowa.

Jeśli chcesz:

  • poczuć moc, odzyskać siłę;
  • przestać czuć się bezradną i bezbronną wobec ataków słownych i fizycznych;
  • doświadczyć własnej siły fizycznej;
  • wzmocnić swoje kompetencje w zakresie skutecznej i asertywnej komunikacji oraz rozpoznawania i diagnozowania sytuacji przekraczania granic.

Metoda WenDo

WenDo jest metodą, którą uczy jak w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu – przestać czuć się bezradną i bezbronną. Kobiety i dziewczęta uczą się jak reagować na różne formy przekraczania granic i przemoc. Wzmacniają poczucie pewności siebie, własnej wartości i sprawczości.

WenDo jako metoda samoobrony psychicznej przekazuje wiedzę na temat skutecznych metod komunikowania się i wyrażania własnych potrzeb, emocji, zdania. Pomaga to rozwiązywać konflikty, przełamywać stereotypy i obawy, poczucie winy oraz wstyd.

Metody pracy

W czasie zajęć stosowane są ćwiczenia symulacyjne, dyskusje w małych grupach i plenarne, praca z oddechem i głosem, elementy psychodramy. W zakresie samoobrony fizycznej ćwiczymy m.in. ciosy, kopnięcia, uwolnienia, bloki.

Jak się zapisać?

Zapisy odbywają się internetowo poprzez wypełnienie formularza.

Zgłoszenia na warsztaty WenDo dla kobiet przyjmowane są do 29 sierpnia 2021 roku. Potwierdzenie udziału w zajęciach osoby zakwalifikowane otrzymają do dnia 31 sierpnia 2021 roku.

Zgłoszenia na warsztaty WenDo dla nastolatek przyjmowane są do 3 września 2021 roku. Potwierdzenie udziału w zajęciach osoby zakwalifikowane otrzymają do dnia 7 września 2021 roku.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Uwaga! Warsztaty WenDo są planowane jako całość, dlatego nie będzie możliwe dołączenie do grupy drugiego dnia lub tylko na kilka godzin pierwszego lub drugiego dnia.

Osoby, które nie ukończyły 18 lat muszą posiadać zgodę na udział w warsztatach od rodzica bądź opiekuna prawnego. Zgoda zostanie wysłana drogą mailową po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Trójmiasto

Na górę