Nasz profile

Konsekwencje europejskiego dobrobytu – dzisiaj o 18:00 – Wrzenie Świata

Warszawa

Konsekwencje europejskiego dobrobytu – dzisiaj o 18:00 – Wrzenie Świata

Konsekwencje europejskiego dobrobytu – dzisiaj o 18:00 – Wrzenie Świata

Konsekwencje europejskiego dobrobytu. Podróż do źródła: Spotkanie Artura Domosławskiego z Alice Pataxó i Tejubi z ludu Uru Eu Wau Wau – Warszawa, Wrzenie Świata (Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego 7), 27 maja (dzisiaj) o 18:00.
W jakim stopniu nasze wybory konsumenckie wiążą się z życiem rdzennych mieszkańców Brazylli? Jakie są faktyczne konsekwencje działalności międzynarodowych firm i korporacji? Czy mamy realny wpływ na globalne łańcuchy dostaw? Jak rdzenni mieszkańcy i lokalna młodzież reaguje na zmiany klimatu i wylesianie Amazonii? Czy możemy się czegoś od nich nauczyć?
Na te pytania organizatorzy będą szukali odpowiedzi z brazylijskimi aktywistkami, rdzennymi mieszkankami Amazonii: Alice Pataxo i Tejubi Uru Eu Wau Wau oraz Arturem Domosławskim. Spotkanie poprowadzi Jędrzej Dudkiewicz.

Bezwzględna działalność międzynarodowych korporacji w krajach globalnego Południa pozbawia ziem rdzennych mieszkańców, prowadzi do wylesiania, zanieczyszcza glebę i wodę oraz idzie w parze z łamaniem podstawowych praw człowieka. Na zaproszenie Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie do Warszawy przyjadą aktywistki klimatyczne z Brazylii, które opowiedzą o tym jak na ich życie, wpływa działalność firm produkujących dla nas żywność.

Wezmą udział w spotkaniu „Konsekwencje europejskiego dobrobytu. Podróż do źródła” we Wrzeniu Świata 27 maja. Podczas rozmowy zostaną poruszone kwestie konsekwencji globalnych łańcuchów dostaw, a także wpływ, jaki możemy mieć na relacje między krajami producentów a konsumentami. W spotkaniu weźmie udział również Artur Domosławski. Moderacja: Jędrzej Dudkiewicz. Aktywistki dołączą także do happeningu „Korporacje. Czas na regulacje” 28 maja na Bulwarach Wiślanych.

Wydarzenie na FB

 

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Warszawa

Na górę