Nasz profile

Letnia Akademia Magii i Ściemy – Targówek – Teatr Rampa

Warszawa

Letnia Akademia Magii i Ściemy – Targówek – Teatr Rampa

Letnia Akademia Magii i Ściemy – Targówek – Teatr Rampa

Urząd Dzielnicy Targówek m. st Warszawy, Stowarzyszenie „Konkluzja”, Teatr Rampa na Targówku zapraszają wszystkich mieszkańców Targówka i okolic do spędzania letnich weekendów ze sztuką cyrkową.

Przed nami soboty przepełnione magią pielęgnowaną i rozwijaną przez akrobatów, żonglerów, iluzjonistów, multiinstrumentalistów cyrkowych.

W osiem wakacyjnych sobót w dwóch parkach warszawskiego Targówka cyrkowcy związani z festiwalem – Inwazja Klaunów – będą przeprowadzać warsztaty w duchu pedagogiki cyrku oraz prezentować swoje umiejętności podczas pokazów cyrkowych.

Język cyrku, to ruch wpleciony w maszynę iluzji oraz potrzeby zachwytu, a ważniejsze może i zadziwienia nad akrobatycznym dorobkiem artystów. Jednak cyrk w swoim dobrodziejstwie dostępny jest dla każdego, rozszerzając obszary kreatywności amatorów żonglerki, rodzin spędzających radośnie i rozwojowo czas, również całych dzielnic i społeczeństw.

Program wydarzenia

9 lipca – Park Bródnowski

11:00-12:30 warsztaty cyrkowe

12:30-13:15 pokaz cyrkowy „Dr. Acrylicstein”
Jakie tajemnice kryje laboratorium? Dr. Acrylicstein to nowocyrkowy spektakl o perypetiach szalonego naukowca hobbysty, który w swoich eksperymentach próbuje odkryć nowe formy żonglerki. Niestety, nie wszystkie doświadczenia idą po jego myśli. Niekonwencjonalne pomysły Acrylicsteina tworzą kabaretowy obraz zmagań z samym sobą i nieugiętymi prawami fizyki.

13:30-14:45 warsztaty cyrkowe

15:00-15:40 pokaz cyrkowy Kamila Dzielińskiego – manipulatora, żonglera, performera założyciela grupy MultiVisual, organizatora Ogólnopolskiego Festiwal Ognia i Festiwalu Żonglerskiego w Ostródzie. Kamil występuje i prowadzi warsztaty od 18-tu lat. Półfinalista i finalista programu Mam Talent. Wraz z grupą MultiVisual występuje głównie na wydarzeniach firmowych w Polsce i za granicą. Odwiedził i prowadził warsztaty na różnych festiwalach cyrkowych – jak European Juggling Convention, Circus Festival Ireland czy Italian Hoop Connection. Współorganizator spektakli “Hedonist – Variété Show”, “CyrkON”, czy „Warszawskiej Sceny Varieté”. Współtwórca i artysta Europejskiego Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów.

imprezę prowadzi:
Anka Dzilińska – producentka, performerka, propagatorka nowego cyrku, dziennikarka, lektorka, organizatorka spektakli cyrkowych – takich jak “Hedonist – Variété Show”, „Warszawska Sceny Varieté”, czy “CyrkON”. Współtwórczyni i artystka Europejskiego Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów. Artystka cyrkowa – od 6 lat zajmuje się przede wszystkim tańcem z hula hoop. Od 13 lat pracuje w radiu – obecnie jest wydawcą głównym newsroomu grupy ZPR media (m.in. Radio Eska i VOX Fm)

16 lipca – Park Bródnowski

11:00 -12:15 warsztaty cyrkowe

12:30-13:15 pokaz cyrkowy Krzysztofa Kostery – absolwenta Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku. Krzysztof działa freelancersko jako artysta cyrkowy, performer boyleski, animator i “chałturnik” w szerokim tego słowa znaczeniu. Występował na wielu imprezach i festiwalach w Polsce. Brał udział między innymi w spektaklach „Pożar w Burdelu”, a także w Festiwalu sztuki cyrkowej „Inwazja Klaunów”.

13:30-14:45 warsztaty cyrkowe

15:00 pokaz cyrkowy

„Niebezpieczne rzeczy”
Budzące dreszcze opowieści o precyzji w posługiwaniu się ogniem, stalą i grawitacją zbliżają widzów do doświadczeń granicznych. Podczas pokazu, w którym w melodyjnym rytmie współgrają ze sobą żonglerka, maczugi, publiczność, płonące pochodnie, akrobacje na wysokim monocyklu i trzy prawdziwe siekiery żonglowane na drabinie ekwilibrystycznej widzowie mają moment na podjęcie refleksji na temat tego, dlaczego lubią się bać. Moment jednakowoż jest bardzo krótki. W ekscytacji łatwo go zgubić.

Imprezę prowadzi: Kristina Veliczko: aktorka dramatyczna z Krzywego Roku w Ukrainie. Współpracująca w Teatrem Rampa na Targówku, Teatrem Guliwer, Teatrem Lalka.

23 lipca – Park Bródnowski

11:00 – 13:30 warsztaty cyrkowe

14:00-14:40 pokaz cyrkowy plucia ogniem Marcina „Ex Styczyńskiego – światowej sławy firebreathera z Warszawy posiadającego rzesze swoich naśladowców w stolicy. Artysta interpretujący muzykę, społeczność oraz architekturę w płomiennym tańcu naznaczonym „smoczymi wyziewami” tworzy unikatowe i budzące mieszaninę ekscytacji i niepokoju widowisko performatywne.

15:00 pokaz iluzji i magii Bohdana Pundys-Pastyha – pokaz po polsku i ukraińsku
Imprezę prowadzi: Kristina Veliczko

SIERPIEŃ – Park Wiecha – Schody przed Teatrem na Targówku

6 sierpnia

11:00-13:30 warsztaty cyrkowe
14:00-14:45 Pracownia Cyrkowa „Cyrk na walizkach”

Na odstresowanie zabieramy widza w klimat życia wędrownych artystów cyrkowych, których cyrkowe perypetie mieszczą się w dwóch starych walizkach. Nie są to jednak zwykłe walizki, gdyż ich tajemnicza zawartość przesądza o tym, z czego będzie składał się pokaz. Wraz z widzami odkrywamy tajemnice ich wnętrza i próbujemy wskrzesić magię nieużywanych od dawna rekwizytów. Nie obędzie się bez niespodzianek.Podczas pokazu widzowie zobaczą; etiudę żonglerską zupełnie jak z niemego kina, tajemniczą zieloną szpulę,która wpływa na postrzeganie czasu oraz aktorsko-ekwilibrystyczny występ, podczas którego zabawny, lecz naiwny klown będzie próbował ujarzmić jednokołową maszynę.

15:00-15:40

Pokaz iluzjonistyczny Konrada Modzalewskiego – zawodowego wciskacza kitu… to znaczy iluzjonisty! Konrad ma już za sobą ponad 2000 występów – w przedszkolach, w szkołach, w telewizji, w samolotach, a ostatnio nawet w czystych skarpetkach! Występy Konrada spotkacie głównie w Warszawie i okolicach, ale jak starczy paliwa to podjedzie i dalej.

Familijne show Konrada Modzelewskiego to oczy wytrzeszczone ze zdziwienia i brzuchy obolałe od śmiechu! Znikające chusty, ucieczka z kajdanek czy lewitująca kula to tylko część tego, co Was czeka! Konradowe show jest bardzo interaktywne – w wielu trikach magik potrzebuje asystentów wybieranych spośród publiczności.
Imprezę prowadzą: Maciej Gąsiorek i Kristina Veliczko

13 sierpnia – Park Wiecha (Schody przed Teatrem)

11:00-13:30 warsztaty cyrkowe:
14:00-14:30 pokaz cyrkowy Tomka Piotrowskiego
14:45-15:30 pokaz cyrkowy Juliana Waglewskiego
Cyrkowy inkubator innowacyjności w postaci człowieka wykonującego akrobacje na wielkim kole. Julian Waglewski rozwija tradycyjne techniki cyrkowe, które opanował do perfekcji w Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej. Jest zdobywcą II miejsca oraz nagrody publiczności na I Ogólnopolskim Konkursie Etiud Nowocyrkowych Cyrkulacje. Współpracował z Teatrem Akt m.in. przy spektaklu „Poza Czasem”, występuje także w Teatrze Palladium w spektaklu „Czarodziej”. Współtwórca i artysta II Europejskiego Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów. Uczestniczył w projektach Warszawskiej Sceny Variete i CyrkOnu. Wspólnie z Marią Gawlik zajmują się dziedziną, którą określają jako akrobacje ikaryjskie.

Imprezę prowadzi: Kristina Veliczko

20 sierpnia – Park Wiecha (Schody przed Teatrem)
11:00-12:15 warsztaty cyrkowe
12:30 RYMPAU DUO czyli Absolwenci Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej – Antek Borodziuk i Maciej Czarski.
Ich pokazy to nietuzinkowe połączenie, akrobatyki, tańca, żonglerki i świetnego humoru w niepowtarzalnej slapstikowej formule! W swoim pełnometrażowym spektaklu „Rympau Duo Show” pozwalają by publiczność zdecydowała o tym które szerokiego wachlarza umiejętności zaprezentują…

13:30-14:45 warsztaty cyrkowe Kamil i Anki Dzilińskich

15:00-15:40 pokaz cyrkowy Kamila Dzlińskiego

Imprezę prowadzi: Anka Dzilińska

27 sierpnia – Park Wiecha (Schody przed Teatrem)

11:00-12:15 warsztaty cyrkowe.

12:30-13:15 pokaz cyrkowy Julian i Marysia – duet akrobatyczno-taneczny, który poprzez stworzone choreografie przekazuje krótkie historie i pozytywne emocje. Zajmują się dziedziną, którą określają jako akrobacje ikaryjskie – czyli potocznie mówiąc, żonglowanie partnerką stopami. W swoich pokazach łączą akrobatykę partnerską, cyrkowe gry ikaryjskie oraz elementy acroyogi.
W 2019 roku zostali zwycięzcami programu Mam Talent, a w 2021 finalistami konkursu Etiud Nowocyrkowych Cyrkulacje.

13:30-14:45 warsztaty cyrkowe

15:00 pokaz cyrkowy Marysi i Juliana

15:40-16:00 Imprezę prowadzi: Kristina Veliczko

Wstęp wolny!
liczba miejsc ograniczona
Projekt współfinansowany jest ze środków m. st. Warszawa

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Warszawa

Na górę