Nasz profile

Zatrzymaj się – koncert autorski

Trójmiasto

Zatrzymaj się – koncert autorski

Zatrzymaj się – koncert autorski

12 stycznia (piątek) o godz. 19.00 w Oblackim Centrum Edukacji i Kultury odbędzie się koncert pt.” Zatrzymaj się”. Jest to autorski projekt duetu solowo-fortepianowego Beaty Śnieg (wokal) oraz Mateusza Lipińskiego (fortepian).

Jak mówią artyści – „Zatrzymaj się” to pierwszy autorski koncert, na który czekaliśmy dość długo, ale jesteśmy przekonani, że wszystko dzieje się w życiu we właściwym czasie. I dodają: dla nas będzie to wyjątkowe wydarzenie i głęboko wierzymy, że przeżyjecie ten muzyczny wieczór na swój sposób.

Beata i Mateusz po raz pierwszy odważyli się zaprezentować utwory, które stworzyli razem, a także kompozycje już istniejące, które inspirowały ich przez lata do tworzenia własnej muzyki.  I choć każde z nich ma za sobą wiele lat pracy artystycznej, to duet, który stworzyli, jest dla nich zupełnie nową drogą muzyczną, która stała się dzisiaj bardzo ważną częścią ich życia.

Muzyka pofrunie w świat

– Naszym marzeniem jest, aby muzyka, którą wspólnie tworzymy, dotarła nie tylko do naszych najbliższych, ale pofrunęła trochę dalej w świat – mówi Beata i Mateusz. – Mamy więc nadzieję, że swoją obecnością i wsparciem pomożecie nam w tym!

– „Zatrzymaj się” tytuł koncertu nawiązuje do jednej z autorskich kompozycji, bardzo nam bliskiej, której słowa wybrzmiewają w nas – Artystach, częściej niż nam się wydaje. I my tym razem chcemy zachęcić, aby tego wieczoru zatrzymać się przy magicznych dźwiękach głosu i fortepianu. Będziemy zaszczyceni, jeśli tego dnia wybierzecie naszą twórczość – zapraszają Beata i Mateusz na swój piątkowy koncert. ️

Beata Śnieg – założycielka, dyrygent oraz kierownik artystyczny Chóru Music Everywhere, zdobywcy wielu prestiżowych nagród w konkursach i festiwalach chóralnych na arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Praktykę dyrygencką rozwijała prowadząc oraz współprowadząc takie zespoły jak Chór Kameralny Kolektyw Wokalny, Chór Kameralny Duc In Altum czy Chór Kameralny Gdańskiej Akademii Seniora.

Mateusz Lipiński –  muzyk, pianista, DJ, aranżer, kompozytor oraz producent muzyczny. W świecie muzyki klubowej znany pod pseudonimem artystycznym „Arcadi”. Kompozytor odpowiedzialny za muzykę do „Pasji” oraz cyklu „Drogi Krzyżowej” wystawianych w Londynie na przełomie 2011/2012 roku przez Polonię mieszkającą również w Londynie. Jeden z jego utworów został wykorzystany jako podkład do filmu o architekturze królewskiego Pałacu Buckingham. Współpracuje z DJ Adamusem, jednym z czołowych europejskich twórców muzyki klubowej. Obecnie przygotowuje się do wydania swojego debiutanckiego albumu z autorskimi kompozycjami fortepianowymi.

Wstęp wolny

Zajrzyj na:

www.elzbietanska.pl

www.facebook.com/oblackiecentrum

www.instagram.com/oceik_gdansk/

 

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Trójmiasto

Na górę