Nasz profile

Wraca Nagroda “Okulary ks. Kaczkowskiego. Nie widzę przeszkód”

Rozwój

Wraca Nagroda “Okulary ks. Kaczkowskiego. Nie widzę przeszkód”

Wraca Nagroda “Okulary ks. Kaczkowskiego. Nie widzę przeszkód”

Fundacja im. ks. Jana Kaczkowskiego oraz Miasto Sopot ogłaszają kolejną edycję konkursu o Nagrodę “Okulary ks. Kaczkowskiego”. To nagroda dla osób, które nie widzą przeszkód, by bezinteresownie działać na rzecz drugiego człowieka. Zgłoszenia można przesyłać do 19 sierpnia.

Chociaż działaniom ks. Jana Kaczkowskiego towarzyszyło wiele przeszkód, on sam zdawał się ich nie dostrzegać. Pomimo wady wzroku, widział drugiego człowieka, szczególnie tego potrzebującego i wykluczonego.

Dziś szukamy ludzi takich, jak On. Ludzi, którzy bezinteresownie czynią dobro i walczą o godność i równość. Mówi się o nich, że to siłacze o wielkich sercach, złoci ludzie. Żyją obok nas, zmieniając świat na lepsze. Nie widzą przeszkód, choć ich uważne oczy dostrzegają potrzeby drugiego człowieka. Wyruszamy, by ich odnaleźć i pokazać światu.

Wśród nas jest wielu takich ZWYKŁYCH NIEZWYKŁYCH ludzi  to dla nich jest ta nagroda!

Znasz kogoś, kto zasługuje na takie wyróżnienie? Koniecznie nam o tym powiedz!

Kandydatów można zgłaszać poprzez formularz dostępny na stronie fundacjakaczkowskiego.org/nagroda  do 19 sierpnia br.
Laureata poznamy 14 września br. w Sopocie na uroczystej gali, której towarzyszyć będzie premiera filmu „Johnny”, opowiadającego o życiu ks. Jana Kaczkowskiego.

Zwycięzca otrzyma statuetkę oraz nagrodę pieniężną, ufundowaną przez Miasto Sopot, Miasto Puck oraz Marszałka Województwa Pomorskiego.

 

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Rozwój

Na górę