Nasz profile

Konkurs o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej

Warszawa

Konkurs o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej

Konkurs o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej

Organizowany w odświeżonej formule, ale niezmiennie z myślą o wspieraniu rozwoju i osiągnieć studentów oraz młodych polskich naukowców. Hasło tegorocznej edycji to: „Dane dla środowiska”. Pula nagród w tej edycji wynosi 50 tys. złotych. Zespoły badawcze mogą zgłaszać swoje projekty do 31 stycznia 2023 r.

Do Konkursu można zgłaszać projekty, których celem jest poprawa wskaźników środowiskowych polskiego przemysłu.

– Projekty, na które liczymy, powinny wykorzystać potencjał olbrzymiej ilości danych, jakimi dysponuje współczesna fabryka i przemysł jako taki. Ich dogłębna analiza powinna wskazać nowe rozwiązania, które pomogą zwiększyć efektywność produkcji, a zarazem ograniczyć obciążenie środowiska naturalnego. Możliwości jest wiele: redukcja śladu węglowego, zmniejszenie wykorzystania surowców, ograniczenie ilości odpadów czy poprawa efektywności energetycznej. Jestem przekonany, że uczestnicy staną na wysokości zadania – mówi Maciej Zieliński, prezes Siemens Polska.

Firma Siemens i Politechnika Warszawska organizują wspólny Konkurs od ponad 25 lat. Aby jeszcze skuteczniej odpowiadać na potrzeby przemysłu i nawiązywać współpracę przy wdrażaniu nagrodzonych projektów, przebiegać będzie według nowych zasad. Tematyka Konkursu uwzględni szczególnie zagadnienia zrównoważonego rozwoju oraz społecznej odpowiedzialności. To kwestie, które zawsze leżą w centrum uwagi zarówno naukowców, jak i przedsiębiorstw. Hasło przewodnie obecnej edycji to: „Dane dla środowiska”.

Konkurs skierowany jest do zespołów badawczych z całej Polski, w których pracują osoby z różnym doświadczeniem – studenci, doktoranci, naukowcy. Skład jest dowolny, ale różnorodność będzie premiowana. Projekty mogą zgłaszać członkowie zespołów, nauczyciele akademiccy, a także rady naukowe dyscyplin, rady wydziałów i rady naukowe uczelni oraz instytutów badawczych.

Laureaci zostaną wybrani w dwuetapowym postępowaniu. Najpierw prace oceni zespół naukowców. Finaliści, którzy przejdą ten etap, będą mogli przedstawić swoje projekty podczas tzw. Demo Day. Zwycięzców wyłoni Kapituła Konkursu – przedstawiciele świata nauki i biznesu – biorąc pod uwagę prezentację pomysłów, a także ich potencjał wdrożeniowy.

– Cieszę się, że kontynuujemy tradycję Konkursu i współpracę z firmą Siemens Polska. Mam nadzieję, że nowa formuła spotka się z równie pozytywnym odzewem co poprzednie edycje, zarówno ze strony uczestników, jak i całego środowiska naukowego – mówi prof. Mariusz Malinowski, Prorektor Politechniki Warszawskiej ds. Nauki.

Pula nagród w Konkursie wynosi 50 000 zł. Zwycięski zespół otrzyma 25 000 zł, laureaci drugiego miejsca – 15 000 zł, a trzeciego – 10 000 zł.

Zgłoszenia do Konkursu o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej można przesyłać do 31 stycznia 2023 r. Finał zaplanowany jest na marzec 2023 r.

Szczegóły dotyczące Konkursu, regulamin i formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronach: www.pw.edu.pl/siemens oraz https://new.siemens.com/pl/pl.html.

 

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Warszawa

Na górę