Nasz profile

Tamara Łempicka – wciąż można zobaczyć tę niezwykłą wystawę

Warszawa

Tamara Łempicka – wciąż można zobaczyć tę niezwykłą wystawę

Tamara Łempicka – wciąż można zobaczyć tę niezwykłą wystawę

Wielki sukces wystawy Tamary Łempickiej – jednej z najwybitniejszych artystek światowego formatu w Muzeum Villa la Fleur w Konstancinie-Jeziornie. Ekspozycja zostanie wzbogacona o kolejne dzieła artystki i będzie przedłużona do 12 marca 2023 roku.

Szerokie zainteresowanie medialne konstancińską wystawą prac polskiej ikony art déco pozytywnie odbiło się na rekordowej frekwencji w Muzeum Villa la Fleur.

Od nowego roku przewidziane są specjalne pule biletów z oprowadzeniami kuratorskimi

Co istotne, odwiedzający to nie tylko indywidualni koneserzy światowej sztuki, lecz również zorganizowane grupy, dla których od nowego roku przewidziane są specjalne pule biletów z oprowadzeniami kuratorskimi, dzięki czemu, poza wyjątkową warstwą wizualną, będzie można wejść głębiej w świat artystki, okoliczności powstawania dzieł czy ich znaczenia dla światowego nurtu art déco.

Wraz z nową formułą zwiedzania, wystawa zostanie również wzbogacona o kolejne wartościowe obrazy, w tym m.in. o wyjątkowej urody portret tancerki z lat 1924-1925, czyli wczesnego okresu twórczego Tamary Łempickiej. Dzieło nawiązuje do bardzo popularnych wówczas w Paryżu „Baletów Rosyjskich” Sergiusza Diagilewa. Dodatkowo, w przyszłym roku realizowane będą również ciekawe imprezy towarzyszące wystawie, takie jak spotkania autorskie czy wykłady związane z twórczością artystki.

Otwarcie wystawy dla zwiedzających zaplanowane jest na jutro, czyli na 4 stycznia 2023 roku.

Terminarz wizyt w muzeum Villa la Fleur będzie taki sam jak obecnie, czyli środy, czwartki, soboty, niedziele w godzinach od 10.00 do 18.00. Bilety są do nabycia na stronie: www.bilety.villalafleur.com.

Koszt biletu: 30 zł normalny, 20 zł ulgowy (studenci do 26 roku życia).

Konstancińska ekspozycja jest największą, zrealizowaną dotychczas w Polsce wystawą dzieł Tamary Łempickiej. Pośród siedemdziesięciu pięciu prac Tamary Łempickiej, zobaczyć można obrazy olejne, rysunki oraz grafiki. Oprócz znanych kompozycji szczytowego okresu malarskiego Łempickiej, znajdują się również niezwykle rzadko prezentowane wczesne prace studyjne, a także abstrakcyjna twórczość z ostatnich lat życia artystki.

Wystawa podkreśla związki Tamary Łempickiej z szeroko pojmowanym światem mody i reklamy

Ekspozycję wzbogacają pamiątki osobiste ze zbiorów rodzinnych oraz meble ze słynnej pracowni przy rue Méchain w Paryżu. Wystawa podkreśla związki Tamary Łempickiej z szeroko pojmowanym światem mody i reklamy. Pokazuje artystkę jako postać wielowymiarową, gdzie geniusz malarski splata się z niezwykłą osobowością, znacznie wyprzedzającą swoją epokę.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

2 komentarze

1 komentarz

  1. B.C.

    5 stycznia 2023 at 08:18

    Duże wrażenie zrobiły na mnie dzieła Tamary Lempickiej.Z łatwością można przenieść się w epokę art deco. Powrót jest trudniejszy.Zapada w pamięć.

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Warszawa

Na górę