Nasz profile

Meetup – .NET Stage Warsaw

Warszawa

Meetup – .NET Stage Warsaw

Meetup – .NET Stage Warsaw

27 marca 2023 r. o godzinie 18.00 wspólnie z mBank zapraszamy na .NET Stage Warsaw, przy ul. Prostej 18 (biuro mBank). 

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, wejście za okazaniem biletu, który można pobrać przez Evenea: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/netstagewarsaw

PRZEBIEG WYDARZENIA:

 1. 17:30 – 18:00 Rejestracja uczestników, sprawdzenie biletów, wjazd windą do sali eventowej
 2. 18:00 – 18:15 Otwarcie wydarzenia i przywitanie uczestników
 3. 18:15 – 18:45 Prezentacja nr 1: Solution as a Code – czyli sposób na to, jak skutecznie walczyć z boilerplate code i nie tylko… – Marek Seweryn
 4. 18:45 – 18:55 Przerwa
 5. 18:55 – 19:25 Prezentacja nr 2: Środowisko on-the-fly przy użyciu kontenerów dockerowych – Robert Komorowski
 6. 19:25 – 19:30 Przerwa
 7. 19:30 – 20:00 Prezentacja nr 3: Migracja WCF-ów na .NET Core + Kubernetes – Piotr Michalczyk
 8. 20:00 – 21:00 Networking przy piwie i cateringu

W planie trzy merytoryczne prezentacje:

 • Solution as a Code – czyli sposób na to, jak skutecznie walczyć z boilerplate code i nie tylko… – Marek Seweryn – Boilerplate code to zmora wielu projektów bez względu na to w jakim języku one powstają. Programiści często zamiast poświęcać swój cenny czas na implementowanie nowych funkcjonalności i łatanie bugów spędzają długie dni na zsetupowanie projektów zgodnie z obowiązującymi zasadami i wykorzystywanymi technologiami w ich zespole. A co jeżeli to wszystko mogłoby się dziać automagicznie ? Jak to osiągnąć w .net-owym świecie ? Podczas prezentacji pokażę rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w realiach dość dużego – rozproszonego zespołu digitalizującego procesy bankowe.
 • Robert Komorowski – Środowisko on-the-fly przy użyciu kontenerów dockerowych – Prezentacja orkiestracji środowiska on-the-fly opartych na docker engine systemu CRM części korporacyjnej. Środowisko wykorzystywane głównie to przeprowadzania testów e2e oraz w procesie wytwórczym oprogramowania przez developerów.
 • Migracja WCF-ów na .NET Core + Kubernetes – Piotr Michalczyk – Jest wiele podejść do migracji komponentów WCF-owych na .NET Core. Obecnie są już nawet narzędzia pozwalające to zrobić częściowo automatycznie. Ja chciałbym pokazać jak to próbowaliśmy zrobić, dlaczego modelowe założenia się nie sprawdziły i konieczne było przeorganizowanie projektu i zmiana podejścia, by ostatecznie przygotować rozwiązanie pozwalające łatwo wystawiać własne komponenty serwisy w kubernetesie.

Prelegenci:

 1. Marek Seweryn – Przede wszystkim jestem programistą, który stara się pragmatycznie podchodzić do stawianych przede mną wyzwań zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Swoją programistyczną przygodę zaczynałem od systemów wbudowanych czyli języka C i C++ w czasach, kiedy królowały procesory 8 bitowe a każdy kb pamięci był na wagę złota. Po pewnym czasie świat mikrokontrolerów zamieniłem na świat aplikacji webowych czyli świat, którym zapanował wówczas język JavaScript po czym przeszedłem na ciemną stronę mocy czyli do świata .net-owego backendu.Od kilku lat skupiam się bardziej na architekturze systemów ich monitoringu oraz optymalizacji procesów wytwarzania oprogramowania pełniąc rolę nieformalnego architekta i DevOps’a w moim zespole. Prywatnie tata dwójki małych szkrabów, mąż oraz wielki fan elektroniki użytkowej i sportu – szczególnie siatkówki.
 2. Robert Komorowski – Ponad 20 lat doświadczenia wbranży IT. Robert ma solidne podstawy technicznebazujące na stack’u technologicznym Microsoft’uwypracowane na kilkudziesięciu projektach w którychuczestniczył do tej pory. Podczas swoich ostatnichdoświadczeń koncentrował się głównie nanowoczesnych frameworka’ch takich jak .net core iadaptacji ich w systemach w dużych organizacjach.
 3. Piotr Michalczyk – W mBanku pracuję już 19lat. Pierwsze lata to były spółki córki, jakkolwiek po przejściu do samego mBanku większej różnicy nie zauważyłem w zakresie współpracy z innymi (w samym banku to chyba 12 musiałbym poszukać). Przez te wszystkie lata przewinęło się masę technologii którymi się zajmowałem, począwszy od JBASE i C++ w systemie centralnym w części korporacyjnej po aplikacje mobilne w Detalu. Jednym z największych osiągnięć był okres, gdy jako manager transformowałem mBank w „ikonę mobilności” tj. stworzyłem zespoły by wspólnie z nimi przygotować aplikację mobilną na platformy Android, iOS, WinPhone. Z uwagi na intensywne zmiany w samych platformach w tamtym czasie, przygotowanie aplikacji, które przez kolejne lata zdobywały czołowe nagrody w licznych konkursach oraz w dalszym ciągu są chętnie wykorzystywane jako główny kanał mBanku, było nie lada wyzwaniem. Obecnie pracuję nad transformacją architektury kanałowej do świata kubernetesowego. Prywatnie, pochodzę z Lublina, ale studiowałem w Warszawie i po studiach już tutaj pozostałem. Mam żonę, 11letniego synka i bardzo dobrze mi się żyje na Białołęce. Cisza spokój, blisko zalew więc jest gdzie spędzać czas na wycieczkach rowerowych. W zimie oczywiście moją pasją są narty.

Sponsorem wydarzenia jest firma mBank. 

Informacje od organizatorów:

 1. Prosimy aby na wydarzenie rejestrowały się jedynie osoby, które są pewne, że będą mogły wziąć udział.
 2. Sprawdzenie biletów odbywa się na dole w budynku przy ul. Prostej 18 w godzinach 17:30 – 18:00. Po sprawdzeniu biletu należy postępować zgodnie z wskazaniami Organizatora lub administratora budynku.
 3. Po godzinie 18:00 nie będzie możliwości dołączenia do wydarzenia. Prosimy o punktualność.
 4. Przebywając na obiekcie prosimy o stosowanie się do instrukcji administratora budynku oraz pracowników firmy mBank.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Warszawa

Na górę