Nasz profile

Moja zbrodnia we francuskim stylu

Multimedia

Moja zbrodnia we francuskim stylu

Moja zbrodnia we francuskim stylu

Jeśli lubisz zachwycić się klimatem Paryża lat trzydziestych i sycić lekką opowieścią, to ten film jest dla ciebie.

Moja zbrodnia to film przepięknie zrealizowany, opowiedziany z werwą, w uwielbianym w Polsce francuskim stylu

Madeleine jest początkującą aktorką, bez grosza przy duszy i jak na złość zostaje oskarżona o morderstwo. Madeleine zwraca się o pomoc do swojej przyjaciółki, która jest adwokatką, natomiast splot wydarzeń wyłuskuje potrzeby, pragnienia, zależności i ambicje poszczególnych bohaterek i bohaterów.

Ma się wrażenie, że wszystko dzieje się na opak. Jednak ten film można zaliczyć do komedii w dawnym stylu, ponieważ zostawia widza po seansie z dobrymi emocjami. Podczas oglądania uśmiechamy się, a nie rechoczemy, co wskazuje na stylową opowieść ze smakiem.

Oskarżenie Madeleine zaspokaja cudze potrzeby, pragnienia i syci cudze ambicje

Oskarżenie Madeleine zaspokaja cudze potrzeby, pragnienia i syci cudze ambicje.

W filmie akcja rozgrywa się nieprzewidywalnie, jakby na opak. Zaskakujące zwroty akcji i niestandardowe rozwiązania na granicy absurdu, mogą przywoływać polskie filmy z okres międzywojennego. Ma się wrażenie, że przez cały seans bohaterzy puszczają do widza oko.

Moją zbrodnię smakowałam. Zdjęcia w ciepłych kolorach, przypominały filmy sprzed lat, a biało-czarne retrospekcje nawiązywały do kina niemego.

Seans zakończyłam z jedną refleksją: ludzkie problemy: porównywanie się, pokrętne rozwiązania, potrzeby akceptacji, zauważenia i docenienia, ale również ambicje nie zmieniają się na przestrzeni wieków. Po prostu ludzie się nie zmieniają.

Polecam seans w dobrych kinach – dystrybutor Aurora Films.

Opis znajdziesz poniżej:

 

Redaktorka naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporterka, dziennikarka, podcasterka na StacjaZmiana.pl (od siedmiu lat), ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Mówi, że posiada Akademię Dobrego Humoru. Przez kilka lat prowadziła audycję Podsumowanie Tygodnia (X - dawniejszy Twitter). Przewodniczka po muralach na Zaspie. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy, opowiada o podcastach. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektorka programowa konferencji dziennikarzy studenckich Medionalia. X: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl lub kasia(at)stacjazmiana.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Multimedia

Na górę