Nasz profile

Festiwal lata na Wiśle – Riverlights 2023

Warszawa

Festiwal lata na Wiśle – Riverlights 2023

Festiwal lata na Wiśle – Riverlights 2023

Riverlights to niepowtarzalne widowisko – parada udekorowanych światłem łodzi, płynących w rytm hipnotycznej muzyki elektronicznej. W tym roku Riverlights startuje w ostatni dzień sierpnia.

– Riverlights stało się już wiślaną tradycją – mówi Przemek Dziubłowski, pomysłodawca i organizator wydarzenia. – Cieszę się, że biuro kultury zauważyło potencjał tej imprezy, która staje się flagowym wiślanym warszawskim festiwalem.

W paradzie popłynie ponad dwadzieścia łodzi. Parada odbędzie się po zachodzie słońca – w lipcu został historycznie otwarty szlak dla nocnej żeglugi w Warszawie. Na razie – ze względu na brak odpowiedniego oświetlenia znaków na Moście Średnicowym – z wyłączeniem tego mostu. Oznacza to, że można pływać w nocy między Mostem Gdańskim a Średnicowym i dalej – nie przekraczając linii mostu – między Średnicowym a Łazienkowskim.

– Niektórzy się śmieją, że znów Bareja, rzeczywiście duch z filmów pana Stanisława jest wciąż obecny – także na Wiśle. Jednak my – armatorzy, aktywiści, animatorzy nadwiślańskiego życia – cieszymy się, że po wielu latach w końcu doszło do otwarcia szlaku nocnego. Pamiętam jakim wyzwaniem było ustawianie jednorazowo szlaku w 2021 roku, by mogło odbyć się Riverlights w nocy. Dobrze było przecierać ten szlak, ale jeszcze lepiej, jak po Wiśle codziennie mogą się przemieszczać podświetlone jednostki – dodaje Dziubłowski.

Riverlights 2023 wystartuje z Dworca Wodnego WWA. Tutaj nastąpi zaokrętowanie jednostek. Popłynie reprezentacja warszawskiej żeglugi – motorówki, szkuty łodzie tradycyjne – baty, galary, łyżwa, małe statki. O oprawę muzyczną zadba grupa Jazxing, autorzy jednego z najciekawszych albumów muzyki elektronicznej w ubiegłym roku – „Pearls of the Baltic Sea”.

Wydarzenie towarzyszące odbędą się w nadwiślańskich miejscówkach – Dworzec Wodny WWA, Kalima i Przystań Nowa Fala.

Dzięki wsparciu M. St. Warszawy udział w paradzie jest bezpłatny. Rezerwacje miejsc na paradę po wypełnienie formularza organizatora:

https://forms.gle/1HuCBufYcccAe8WR7

(liczba miejsc ograniczona)

Parada Riverlights 2023 

31.08.2023
Start Parady: godz. 20.30, Dworzec Wodny WWA

Parada – Dworzec Wodny WWA – Podzamcze – Dworzec Wodny WWA

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Warszawa

Na górę