Nasz profile

Witold Małecki – trzynasty, ale szczęśliwy

Pod Prąd

Witold Małecki – trzynasty, ale szczęśliwy

Witold Małecki – trzynasty, ale szczęśliwy

WITOLD MAŁECKI ZAJĄŁ 13. MIEJSCE W II ETAPIE MINI TRANSAT 2023!

Po 2700 milach morskich niezwykle wymagającej przeprawy przez Atlantyk, Witek Małecki zameldował się na mecie wyścigu La Boulangère Mini Transat 2023, która w tym roku znajduje się w Saint François na Gwadelupie.

Witold ukończył wyścig w niedzielę 12 listopada o godzinie 17:31 czasu polskiego po 15 dniach, 4 godzinach, 1 minucie i 9 sekundach od startu z Santa Cruz de La Palma na Wyspach Kanaryjskich.

Trzynaste miejsce

Całkowity czas wyścigu wyniósł 26 dni, 15 godzin, 23 minuty i 49 sekund. Niezwykle cieszy nas to, że Witold dopłynął na świetnej, 13. pozycji! Zanim poznamy ostateczne miejsce jachtu „PRODATA” w klasyfikacji generalnej będziemy musieli poczekać jeszcze kilka dni aż wyścig ukończą wszystkie jednostki floty jachtów seryjnych.

Arrivée Etape 2 – Saint-François (GUADELOUPE – FR)

Ciężko na to pracowałem przez dwa lata

– Bardzo się cieszę, że mi się udało – mówi tuż po wpłynięciu na metę Witold Małecki. – Ciężko na to pracowałem przez dwa lata. Nigdy nie wiadomo, do ostatniej mili morskiej, czy wszystko się uda. Byłem taki szczęśliwy, gdy przekroczyłem linię mety! Na moim jachcie zepsuło się wiele drobiazgów, ale na szczęście nic poważnego. Jacht był nadal zdolny do żeglugi i bardzo dzielnie pokonywał fale. To naprawdę nie było dla mnie łatwe – podsumowuje Małecki.

Więcej na stronie:  prodatasailing.pl.

– Miałem naprawdę wszystkie możliwe warunki, wszystko, co mogłem sobie wyobrazić – mówi Witold Małecki. – Dużo wiatru, ale nie sztorm, chyba maksymalnie 32 węzły, ale też słońce, deszcz, grad, kompletna cisza… Naprawdę wszystko!
– Cieszę się, że ja i moja jacht to zrobiliśmy. Gdyby nie mój „mini”, nie byłoby mnie tutaj dzisiaj. Czułem się naprawdę dobrze na pokładzie, a poza tym jestem zadowolony z rezultatu. Na pierwszym etapie wszystko poszło nie tak, ale jeśli chodzi o ten etap, jestem zadowolony.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Pod Prąd

Na górę