Nasz profile

„Kiedy stopi się lód” od dzisiaj w kinie

Multimedia

„Kiedy stopi się lód” od dzisiaj w kinie

„Kiedy stopi się lód” od dzisiaj w kinie

Reżyserski debiut belgijskiej aktorki Veerle Baetens to intensywna opowieść o mrokach dojrzewania, dziecięcej bezwzględności i konieczności zmierzenia się z traumą z przeszłości. 

Film powstał na podstawie bestsellerowej powieści Lize Spit, wydanej w 2018 roku także w Polsce, pod tytułem „Szpadel”.

„Kiedy stopi się lód” to debiut reżyserski uznanej belgijskiej aktorki Veerle Baetens, która popularność zyskała tytułową kreacją w serialu będącym odpowiednikiem amerykańskiej Brzyduli Betty. W 2013 roku otrzymała Europejską Nagrodę Filmową za główną rolę w filmie W kręgu miłości Felixa Van Groeningena.

Na swój pierwszy film wybrała ekranizację głośnej powieści, która ukazała się także w Polsce pod tytułem „Szpadel”. „Kiedy stopi się lód” miał swoją światową premierę na tegorocznym festiwalu Sundance Film Festival gdzie otrzymał nagrodę dla najlepszej aktorki.

Lęk przed wykluczeniem

Eva jest nieśmiałą dziewczyną, pracującą na co dzień jako asystentka fotografa. Większość wolnego czasu spędza w mieszkaniu, które dzieli z młodszą siostrą Tess. Równowaga jej bezpiecznego i ustabilizowanego życia zachwiana zostaje przez dwa wydarzenia.

Pierwszym z nich jest niespodziewana decyzja siostry o wyprowadzce. Drugim – facebookowe zaproszenie, które staje się pretekstem do tego, by Eva odwiedziła miejsce swojego dzieciństwa. Ten czas wydawał się dla bohaterki beztroski. Całe dnie spędzała z dwójką przyjaciół – Timem i Laurensem. Ich wzajemne relacje zostały wystawione na próbę, z chwilą gdy pomysły chłopców stawały się coraz bardziej zuchwałe. Eva, która nie mogła znaleźć zrozumienia w domu rodzinnym, bojąc się, że może zostać wykluczona z grupy, zaczęła być częścią ich niebezpiecznej gry.

„Kiedy stopi się lód” od dzisiaj w kinach.

 

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Multimedia

Na górę