Nasz profile

Studiuj z głową – rozmowa 28 marca

Rozwój

Studiuj z głową – rozmowa 28 marca

Studiuj z głową – rozmowa 28 marca

W czwartek 28 marca o godzinie 18:00 odbędzie się rozmowa Kasia Michałowskiej z Kacprem Kondrackim na temat praktycznych pomysłów na mądre studiowanie.

Zaczynasz studia i już za chwilę okazuje się, że kasy nie wystarcza na „frykasy”. Czy z tego powodu musimy iść do pracy, by studiować i pracować, a potem borykać się z permanentnym zmęczeniem?

Perspektywa studiowania z głową

Proponujemy spotkanie, na którym Kasia i Kacper będą się starali pokazać perspektywę studiowania z głową. Bo uważają, że w życiu chodzi o to, by nie chodzić utartymi ścieżkami, a spróbować zrobić coś inaczej. Inaczej wcale nie znaczy trudniej.

28 marca w czwartek o 18:00 zapraszamy na rozmowę Kasi Michałowskiej (podprad.pl i stacjazmiana.pl) z Kacprem Kondrackim (mojestypendium.pl i e-wolontariat.pl).

Kasia i Kacper poszukają odpowiedzi na to jak można skorzystać z przeróżnych stypendiów, rozwieją wątpliwości na temat tego czy program stypendialny może być wymagający oraz podejmą temat bycia pro-aktywnym studentem. Wszystko po to, byśmy po studiach nie narzekali, że straciliśmy trzy lub pięć lat, nie skorzystaliśmy ze studiów, albo niczego się nie nauczyliśmy.

Klikaj na wydarzenie, zapisz sobie w kalendarzu i przybywaj: https://www.facebook.com/events/1097768651372442

Masz pytanie w związku z rozmową o studiowaniu z głową? Napisz je prowadzącym.

Katarzyna Michałowska – podcasterka na StacjaZmiana.pl (od siedmiu lat), reporterka, dziennikarka, od dekady koordynuje meetupy: @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Przez kilka lat koordynowała i prowadziła audycję Podsumowanie Tygodnia na Twitterze (obecnie platforma – X). Od ponad 20 lat szkoli młodych dziennikarzy, a na Uniwersytecie Gdańskim (na wydziale dziennikarstwa) przybliża tematykę podcastów.

Inicjatorka i dyrektorka programowa konferencji dziennikarzy studenckich Medionalia. Mówi, że posiada Akademię Dobrego Humoru, więc z humorem dzieli się tym co kocha: oprowadza po Galerii Muralu na Zaspie i prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej.

Kacper Kondracki – ma kilkuletnie doświadczenie w promocji i komunikacji, czyli w obszarach, którymi zajmuje się obecnie w Fundacji Dobra Sieć. Dba przede wszystkim o to, by jak najwięcej uczniów, studentów i doktorantów skorzystało z rozwojowej szansy jaką są stypendia. Wcześniej był wolontariuszem, jak sam mówi było to bardzo cenne doświadczenie, dzięki któremu zapragną pracować w organizacji pozarządowej. Prowadzi social media, pisze artykuły, nagrywa filmiki, tworzy grafiki, występuje publicznie i dba o komunikację. Prywatnie jest artystą (co czasem przydaje mu się też w pracy), a także wielkim fanem muzyki i filmu.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Rozwój

Na górę