Nasz profile

Moje stypendium? Twoje stypendium!

Studenci

Moje stypendium? Twoje stypendium!

Moje stypendium? Twoje stypendium!

Czy kiedykolwiek marzyłeś o dodatkowym wsparciu finansowym na swoją edukację? No cóż, przygotuj się, bo istnieje pewne narzędzie, które pomaga wyszukiwać takie oferty – Moje Stypendium!

Sezon stypendialny trwa od czerwca do końca września

Moje Stypendium śledzi stypendia samorządów, ministerstw, fundacji i firm.

A poza tym, przeróżne oferty dostępne przez cały czas edukacji, od ucznia po doktoranta, ale przede wszystkim skierowane do studentów.

Sezon stypendialny trwa od czerwca do końca września. Wtedy warto zainteresować się tematem, patrzeć łagodnym okiem na swoje talenty, szukać dodatkowej motywacji. Po prostu zgłaszać się, bo warto.

Strona Moje Stypendium jest na tyle pomocna, że zaoszczędzisz czas związany z przeszukiwaniem dziesiątek stron internetowych, ponieważ wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w jednym miejscu.

Moje Stypendium to skarbnica możliwości dla kariery akademickiej.

Jak to wygląda w praktyce?

Oto 3 proste kroki, jak znaleźć stypendium:

  1. Wejdź na Moje Stypendium! Nie ma konieczności rejestracji!
  2. Przeglądaj Korzystając z filtrowania, przeglądaj dostępne stypendia zgodnie z zainteresowaniami, kwalifikacjami i potrzebami. Możesz szukać stypendiów na podstawie różnych kryteriów, takich jak poziom edukacji czy region.
  3. Aplikacja. Po znalezieniu interesującego stypendium, przygotuj kompletną aplikację zgodnie z wymaganiami organizatora. Staraj się przedstawić swoje osiągnięcia, cele i motywację w sposób przekonujący. Pamiętaj o terminach aplikacji i śledź postęp swoich wniosków.

Oferty na już!

Co tydzień Moje stypendium publikuje zestawienie najciekawszych stypendiów krajowych w minionym tygodniu.  Dodatkowo co miesiąc pojawiają się specjalne zestawienia stypendiów zagranicznych, krajowych, konkursów i staży. Każdego tygodnia znajdziesz na portalu Moje Stypendium zupełnie inne oferty, warto więc dodać stronę jako zakładkę i sprawdzać regularnie.

Tym razem jednak nie musisz tego robić. Oto zestawienie stypendiów krajowych i zagranicznych specjalnie dla Ciebie:

Stypendia krajowe:

Stypendia zagraniczne:

Pomoc na każdym etapie

Działalność portalu Moje Stypendium nie kończy się na zestawieniu stypendiów. Odpowiadamy na pytania odnośnie rekrutacji na instagramie, pomagamy wypełniać wnioski, a także rozmawiamy z organizatorami stypendiów, by ich programy były jak najbardziej szerokie, przystępne i ciekawe.

Każdy program ma swoją specyfikę, dlatego wczytuj się dokładnie w regulaminy, w etapy i sposoby rekrutacji, by przygotować się konkretnie do danego naboru

Oto kilka porad:

  • kiedy wybierzesz stypendium przeczytajcie biogramy/sylwetki stypendystów/stypendystek tego programu z poprzednich lat. Jak są skonstruowane? Co doceniają organizatorzy?
  • zapisuj na bieżąco swoje osiągnięcia, rób taki ,,dziennik sukcesów’’. Na pewno się przyda kiedy znajdziesz stypendium.
  • przed ,,rozmową rekrutacyjną’’ zrób test lustra i test bliskiej osoby. Opowiedz o sobie przed lustrem, a potem przed osobą, której zdanie cenicie.

To tylko parę porad w skrócie, na portalu znajdziesz obszerne artykułu na każdy związany ze stypendiami temat.

Najważniejsze jest jedno – czasem warto wykonać jakąś żmudną robotę żeby móc potem cieszyć się z korzyści.

Źródło: Moje Stypendium

 

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Studenci

Na górę