Nasz profile

Fotoreportaż pełen ciepła w Bibliotece Narodowej

Aktualności

Fotoreportaż pełen ciepła w Bibliotece Narodowej

Fotoreportaż pełen ciepła w Bibliotece Narodowej

Czy na kilkunastu fotografiach można zmieścić ogrom ciepła? Pokazać radość płynącą z życia i tworzenia? Zapraszamy na fotoreportaż opowiadający o magii rozwijania talentów przez dzieci, który oglądać będzie można od 16 stycznia br. w warszawskiej Bibliotece Narodowej.

W dniach 16 – 29 stycznia br. we foyer Biblioteki Narodowej w Warszawie odbędzie się wystawa fotografii wykonanych w wybranych świetlicach środowiskowych uczestniczących w programie PERFECTA Mój Talent. Prezentowane zdjęcia przedstawiają dzieci w trakcie realizowania ich pasji – pogrążone w tworzeniu, oddające się rozwijaniu posiadanych talentów – szczęśliwe, bo robiące to, co lubią najbardziej. Autorką zdjęć jest Patrycja Mic. Wejście bezpłatne.

Jak powiedziała sama autorka prezentowanych zdjęć wielokrotnie towarzyszyło jej przekonanie, że mali bohaterowie tego reportażu robią coś bardzo ważnego, coś wyjątkowego dla siebie oraz dla innych. Mają wielką siłę i motywację do rozwijania swoich talentów.

Początkowo obawiałam się, jak moja obecność tam będzie odbierana i czy pozwolą mi wejść z moim aparatem prosto z ulicy, czy nie będę traktowana jak ktoś z zewnątrz, ktoś obcy. Szybko jednak o tym zapomniałam – spotkałam się z wielką serdecznością i otwartością. Oczarowały mnie dzieciaki z Młynar – swoją energią i radością wspólnego występowania na scenie. W Aniołowie poznałam szefa wszystkich aniołów oraz kilka aniołów pomniejszych świetnie władających ogniem i specjalizujących się w chodzeniu w siedmiomilowych butach. Miejsce to i jego klimat zadziałały na mnie bardzo inspirująco. W Ogrodnikach poznałam grupę świetnych, bardzo utalentowanych dzieciaków, które spełniają się jako aktorzy stworzonego przez nich zespołu teatralnego NO NAME. Natomiast w Dywitach miałam przyjemność obserwować, jak być wspaniałym rodzicem i jak w kreatywny sposób spędzać czas ze swoją pociechą, zapewniając dziecku twórczy rozwój, a sobie doskonałą zabawę. – Patrycja Mic, autorka prac.

Patrycja Mic (1978) na co dzień fotografka, od święta graficzka i webmasterka, z wykształcenia pedagog medialny. Z zamiłowania człowiek drogi, bałkanofilka, bieszczadzka dusza, pochłaniacz reportażu i dokumentu w każdym wydaniu. Studiowała w Laboratorium Reportażu na Wydziale Dziennikarstwa UW. Absolwentka warsztatu fotoreporterskiego Fundacji NAPO Images oraz III edycji Migawek – Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”. W fotografii najbliżej jej do fotoreportażu i teatru. Od paru lat fotografuje m.in. dla Laboratorium Dramatu, Teatru Na Woli, Festiwalu Sztuka Ulicy oraz kilku warszawskich fundacji i stowarzyszeń. Najważniejsze projekty i wystawy: „Ctrl C + Ctrl V” (2010), „00:12 sek.” (2011).

Marta Wojsz

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę