Nasz profile

Klub Filmowy w Katowicach

Aktualności

Klub Filmowy w Katowicach

Klub Filmowy w Katowicach

Dnia 23.04.2013 r. o godzinie 18:30 odbędzie się kolejne z cyklicznych spotkań Klub Filmowego Ambasada. W Kinie Kosmos w Katowicach (ul. Sokolska 66) będzie można obejrzeć film (bilety 8/10 zł) w reżyserii Jima Sheridana pt. W imię ojca. Prelekcję przed filmem i dyskusje po seansie poprowadzi filmoznawczyni Dagmara Piasecka, koordynatorka Ambasady. Bilety należy uprzednio zarezerować na stronie Kina Kosmos.

W imię ojca to irlandzko-brytyjski dramat z 1993 roku. Historia oparta na faktach, pełna sprzecznych emocji, wspaniałej muzyki i przejmujących obrazów. Film ten zdobył aż 16 nominacji i nagród na największych festiwalach świata, w tym m.in. Złotego Niedźwiedzia za najlepszy film dla Jima Sheridana, który nie tylko go wyreżyserował i był producentem, ale również współscenarzystą. Reżyser pokazał swój kunszt i wyczucie w ukazywaniu tragedii pojedynczych ludzi na tle wielkich wydarzeń.

Gerry i Giuseppe Conlonowie, w mistrzowski sposób zagrani przez Daniela Day-Lewisa oraz Pete’a Postlethwaite’a, są bolesnym przykładem nieprzewidywalności życia. Ta trudna relacja ojca i syna w jeszcze trudniejszych realiach konfliktu w Belfaście ukazuje, że to niuanse a nie wzniosłe słowa czy patriotyczne przekonania decydują o naszym losie.

Pokaz organizowany jest przez Polskie Forum Edukacji Europejskiej oraz Instytucję Filmową Silesia Film i Kino Kosmos Centrum Sztuki Filmowej. Pokaz realizowany przy współudziale Irlandzkiego Instytutu Filmowego oraz The Arts Council of Ireland.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę