Nasz profile

Jak zacząć swój tekst?

Szkoła pisania

Jak zacząć swój tekst?

Jak zacząć swój tekst?

Aby zacząć pisać, trzeba zacząć od refleksji. Należy uświadomić sobie kilka ważnych spraw dotyczących tekstu, czyli mówiąc „językoznawczo” komunikatu.

Komunikat składa się z kilku nieodzownych elementów. Najbardziej obrazowo przedstawia to schemat aktu komunikacyjnego teoretyka literatury Romana Jacobsona:

Kontekst

Komunikat

Nadawca………………kod……..……………Odbiorca

Kontakt

Aby sobie pomóc trzeba koniecznie określić, do kogo (czyli do jakiego Odbiorcy) kierujemy nasz tekst. Należy więc zastanowić się nad wiekiem potencjalnego czytelnika, jego poglądami (z reguły narzuca to kształt i styl gazety) oraz jego doświadczeniami czytelniczymi, czyli określamy, czego oczekuje i jak będzie wnioskował po przeczytaniu publikacji.

(Agnieszka Grucza-Tomkiewicz, Asia Kasprzyk)

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Szkoła pisania

Na górę