Nasz profile

Konkurs o darmowy indeks na grafikę

Aktualności

Konkurs o darmowy indeks na grafikę

Konkurs o darmowy indeks na grafikę

Zaskocz niekonwencjonalnym pomysłem komisję i studiuj przez rok za darmo grafikę w SWPS Wrocław. Zgłoszenia prac do programu stypendialnego „Głowa się rusza” można nadsyłać do 1 lipca 2015 r. O indeks ubiegać się mogą tegoroczni maturzyści, studenci, absolwenci oraz wszyscy zainteresowani studiami graficznymi.

„Głowa się rusza” to szansa, aby zaprezentować swój twórczy potencjał i wykazać się niekonwencjonalnym sposobem myślenia. – W pierwszej kolejności stawiamy na pomysłowość realizacji, nie na technikę wykonania. W przemyśle kreatywnym liczy się umiejętność zaskakiwania odbiorcy – mówi Mariusz Wszołek, pomysłodawca programu.

Zadanie kwalifikacyjne brzmi następująco: „Zadanie jest takie, że nie ma zadania. Prosimy na coś wpaść i nas w stosowny sposób zaskoczyć. Forma pracy jest dowolna, zaś forma prezentacji pracy wymaga przedstawienia rezultatów na plakacie formatu A3”. Jak mówią organizatorzy, tegoroczne zadanie eksploruje postawę kreatywną uczestników.

Nie chcemy zamykać się na jeden wiodący temat, stąd pomysł na taką treść zadania. W ręce uczestników oddajemy możliwość wykorzystania własnego potencjału i kreatywności. Prostota wynikająca z treści zadania jest paradoksalnie znaczącym utrudnieniem. Nie ma ram, nie ma zasad, nie ma kontekstu, w którym uczestnicy mogliby poczuć się bezpiecznie. Nie ma punktu orientacyjnego, a więc można płynąć na ślepo. Jedynym ograniczeniem są sami uczestnicy i ich świat. A zatem dajemy możliwość, z której można skorzystać – mówi Mariusz Wszołek.

Brak zadania w programie „Głowa się rusza” jest zadaniem, które w pierwszej kolejności polega na znalezieniu sobie przestrzeni projektowej i stworzenia treści zadania lub znalezienia sobie problemu, który można w niekonwencjonalny i kreatywny sposób rozwiązać.

Kreatywność to kompetencja, która pozwala na sprawne i efektywne rozwiązywanie problemów, tych życiowych i tych projektowych. Postawa kreatywna to perspektywa widzenia świata innymi niż wszyscy kategoriami, to ruchliwość umysłowa pozwalająca odnajdywać się w skomplikowanym i dynamicznie zmieniającym się kontekście społecznym. Zarówno kompetencja kreatywności i wynikająca z niej postawa kreatywna są przedmiotem zainteresowania i treningu w ramach procesu dydaktycznego w Instytucie Grafiki SWPS – mówi Mariusz Wszołek.

Organizatorzy tłumaczą, że szukają ludzi, którzy nie tylko potrafią myśleć w niekonwencjonalny sposób, ale również takich, którzy potrafią tworzyć sobie kontekst dla własnego myślenia.

Nie potrzebują punktu odniesienia, ale możliwości zrobienia czegoś, co sami sobie zdefiniują – dodaje Wszołek.

Autor najlepszego pomysłu i zrealizowanego projektu otrzyma stypendium pokrywające opłatę rekrutacyjną oraz koszty czesnego za pierwszy rok studiów na grafice w SWPS Wrocław. W ramach tego kierunku, poza twardymi kompetencjami projektowymi, studenci zdobywają doświadczenie w zakresie pracy projektowej, umiejętności kreatywnego myślenia, pracy zespołowej i komunikacji społecznej.

Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.swps.pl w zakładce Wrocław – aktualności lub na www.grafika.swps.pl.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę