Nasz profile

Nick Vujicic – Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń

Książki

Nick Vujicic – Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń

Nick Vujicic – Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń

Przekład: Piotr Kwiatkowski
2012 Aetos Media Sp z o.o.
Ocena: 4/5 

Gdy brakuje nam czegoś w życiu mamy pokusę by użalać się nad sobą i myśleć, że życie potraktowało nas gorzej. Historia Nicka może zawstydzić nas tym, że mając tak wiele dajemy się złapać w pułapkę narzekania. Ten nietuzinkowy autor pokazuje, że to, czego życie nam poskąpiło wcale nie musi nas ograniczać, a wręcz przeciwnie- budować charakter i pomagać pokonywać kolejne przeciwności.

To niezwykły, pisany życiem podręcznik motywacyjny, zawierający o wiele więcej niż kilka cud-technik mogących zmienić czyjeś życie. Odnajdujemy w nim szczerą i głęboką opowieść, w której autor udowadnia, że bez względu na to, czego nie dostaliśmy od życia i na jakie braki cierpimy, o naszym życiu decyduje, jak wykorzystamy to, co posiadamy.

Największą przeszkodą do zdobywania szczytów i spełniania marzeń jesteśmy my sami i to, w co wierzymy o sobie. Największą siłą człowieka jest wiara we własną wartość i możliwości.

Zdystansowany do siebie i tryskający świetnym poczuciem humoru Nick, przekonuje, że każdy z nas ma wiele do zaoferowania i może pozostawić
swój ślad na tym świecie.

Wybrany fragment:
„Nie mogłem się poddać. Obserwowało nas zbyt wielu ludzi. Zbyt wiele kamer rejestrowało przebieg wydarzeń. Nie chciałem żeby przedstawiono mnie później na YouTubie jako niepełnosprawnego „kolesia”, który nie potrafi utrzymać się na desce nawet przez dwie sekundy. W dzieciństwie jeździłem na deskorolce- więc miałem dobre podstawy. Teraz stopniowo nabierałem coraz większego wyczucia. W końcu za siódmym podejściem załapałem ogromną falę i wstałem. Co za przeżycie! Przyznam się bez zażenowania, że pędząc na desce w kierunku plaży, piszczałem jak gimnazjalistka.”

 

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Książki

Na górę