Nasz profile

Michael Phelps – Autobiografia

Książki

Michael Phelps – Autobiografia

Michael Phelps – Autobiografia

Tłumaczenie: Michał Romanek
Znak literanova, 2012
Ocena 4/5

Kiedy był małym chłopcem, bał się wejść do wody. Żeby pływać, musiał się przełamać. Żeby zwyciężać, musiał pokochać to, co przerażało go najbardziej na świecie. Jednak kilkanaście lat później spędzał w wodzie całe dnie. Jako nastolatek powiedział trenerowi, że nigdy się nie męczy. Ten postawił sobie za punkt honoru udowodnić mu, że się myli. Po zdobyciu przez podopiecznego 22 medali olimpijskich trener zrozumiał wreszcie, że Phelpsa nie da się złamać.

Aż 39 razy bił rekord świata – po raz pierwszy jako stremowany piętnastolatek, onieśmielony przez sławy, z którymi stanął do wyścigu. Wygrał z najlepszymi i pokochał smak zwycięstwa do tego stopnia, że na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie wygrał we wszystkich konkurencjach. Powiększył dzięki temu swoją kolekcję złotych krążków. Przeciwności losu tylko zwiększały jego motywację. Im większa ciążyła na nim presja, tym lepiej się spisywał. Im było trudniej, tym więcej z siebie dawał.

Historia Michaela Phelpsa inspiruje. Uczy, że wielkie cele osiąga się małymi krokami dzięki niesamowitej determinacji. Ten człowiek przeszedł wielką metamorfozę od czasu, gdy zaczynał swoją przygodę z wodą i sportem. Po przeczytaniu jego biografii żaden cel nie wyda ci się zbyt śmiały, a żaden plan – niemożliwy do zrealizowania. Jedyne, co ci zostaje po lekturze, to wyznaczyć sobie cel i go zrealizować, a w trudnych momentach przypominać sobie zasady, którymi kierował się Phelps.

Książka pozwala zajrzeć w umysł najwytrwalszego człowieka naszych czasów oraz sportowca wszechczasów i poznać jego tajemnicę oraz drogę do sukcesu, przeplataną wzlotami i upadkami, błędami i nauką z nich wyciągniętą.

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również
Redakcja Pod Prąd

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także Książki

Na górę