Nasz profile

Zbadaj swoje powietrze – warsztaty z budowania detektorów pyłów

Aktualności

Zbadaj swoje powietrze – warsztaty z budowania detektorów pyłów

Zbadaj swoje powietrze – warsztaty z budowania detektorów pyłów

11 września odbędą się otwarte warsztaty z budowy  detektorów pyłów zawieszonych, które pozwolą każdemu na monitorowanie jakości powietrza we własnym otoczeniu.

Warsztaty odbędą się o 18:00 w Cafe Oficyna Gdańska, ul. Chlebnicka dla 20 osób.

– Kilka tygodni temu Lukas pokazał nam jak w prosty sposób można złożyć, zainstalować urządzenie do pomiaru powietrza przy własnym domu, bloku, biurze – mówi Tomasz Nadolny, organizator warsztatów, inicjator społeczności Civi Hub. – Można każdy taki czujnik podłączyć do ogólnoeuropejskiej, otwartej sieci Luftdaten. Ponieważ nie każdy potrafi zrobić to samodzielnie, na podstawie instrukcji z internetu, postanowiliśmy zrobić warsztaty gdzie przez cały proces was przeprowadzimy. Sprowadziliśmy też trochę zestawów, tak żeby nie trzeba było na nie czekać wiele tygodni.

Każdy taki czujnik można podłączyć do ogólnoeuropejskiej, otwartej sieci Luftdaten.

Projekt współorganizowany jest  przez Civic Hub, FabLab Gdańsk , lokalne organizacje skupione wokół idei  pozytywnych zmian społecznych z pomocą nowych technologii i budowania silnych społeczności. Warsztaty patronatem objął FRAG. Idea badania powietrza zainicjowana jest przez sieć Luftdaten.

Następne warsztaty dobędą się:

  • 28 września 2018, godz. 17:00 – Inkubator Sąsiedzkiej Energii, Dolne Miasto (15-18 osób),
  • 29 września 2018, godz. 10:00 – FabLAB Gdańsk Strzyża (max 10 osób).

Na warsztaty można się zapisać pod linkiem: https://czujniki.evenea.pl/

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę