Nasz profile

Zrób to sam, czyli Maraton Prototypowania

Kraków

Zrób to sam, czyli Maraton Prototypowania

Zrób to sam, czyli Maraton Prototypowania

Bogato wyposażona pracownia FabLab Małopolska stanie się 24-26 listopada areną zmagań innowatorów.

To tam będzie można wcielić w życie pomysły, tworząc swój prototyp. Twórca najciekawszego rozwiązania otrzyma 1 000 złotych oraz 15 godzin prac w FabLab.

Brak narzędzi czy specjalistycznego sprzętu: to najpoważniejsze przeszkody, przed jakimi stają ci twórcy, którzy chcą przenieść swoje pomysły z wizji wyobrażeń do rzeczywistości. Często nie potrafią przeskoczyć tej bariery, przez co ich idee pozostają ideami.

Przełomowe rozwiązania

Kto wie, ile przełomowych rozwiązań nie zostało wprowadzonych tylko dlatego, że pomysłodawca nie dysponował dostępem do warsztatu czy drukarki 3D. Właśnie dlatego organizowany jest „Maraton Prototypowania”, czyli trzydniowa rywalizacja na najciekawszy, najbardziej zaskakujący, najbardziej oryginalny prototyp.

Areną kreatywnych zmagań będzie krakowska pracownia FabLab

Uczestnicy maratonu, po uprzedniej rejestracji, będą mogli wykorzystać wszystkie sprzęty i zasoby, aby wdrożyć w życie swoje pomysły.

Będą nagrody

Dodatkową motywacją – oprócz tej ambicjonalnej – jest nagroda główna w wysokości 1 000 złotych oraz pakiet 15 godzin do wykorzystania w FabLab Małopolska na dalszy rozwój swojego pomysłu. Ponadto, wszyscy uczestnicy maratonu otrzymają dostęp do szkolenia o prototypowaniu. Nagranie szkolenia będzie dostępne online na 2 dni przed wydarzeniem i w trakcie jego trwania.

Udział bezpłatny

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny – obowiązuje jednak internetowa rejestracja. Aby zgłosić się do „Maratonu Prototypowania”, należy do 7 listopada opisać swój pomysł na prototyp, zaprezentować maksymalnie 4-osobowy zespół, a także napisać, z jakich materiałów oraz zasobów pracowni FabLab chce się skorzystać. Do dyspozycji będą takie pracownie jak pracownia druku 3D, elektroniki, fotografii, krawiecka, modelarska oraz projektowa.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj.

Organizatorem „Maratonu Prototypowania” jest Fundacja Inteligentna Małopolska i FabLab Małopolska. Wydarzenie sponsoruje Krakowski Park Technologiczny.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Kraków

Na górę