Nasz profile

Piknik patriotyczny na Politechnice Gdańskiej – razem świętujmy niepodległość

Aktualności

Piknik patriotyczny na Politechnice Gdańskiej – razem świętujmy niepodległość

Piknik patriotyczny na Politechnice Gdańskiej – razem świętujmy niepodległość

Rektor i Senat Politechniki Gdańskiej zapraszają do świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 13 listopada 2018 r. pod Gmachem Głównym odbędzie się piknik patriotyczny.

Na terenie kampusu PG już od rana obecni będą reprezentanci grupy rekonstrukcji historycznej, na czele z marszałkiem Józefem Piłsudskim. Będą wręczać biało-czerwone kokardy i zaproszą do udziału we wspólnym świętowaniu, tak, aby o godz. 12.00 na dziedzińcu Gmachu Głównego zebrało się jak najliczniejsze grono uczestników.

Dzień Niepodległości na Politechnice Gdańskiej, podobnie jak w zeszłym roku, rozpocznie się wspólnym śpiewaniem znanych pieśni patriotycznych, takich jak „Marsz pierwszej brygady”, „Pierwsza Kadrowa” czy „Maki”. Towarzyszyć będzie Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej z gościnnym udziałem gitarzystów. Dla wszystkich uczestników pikniku przewidziany jest poczęstunek: tradycyjna wojskowa grochówka i biało-czerwone ciastka.

Druga, naukowa część uroczystości rozpocznie się o godz. 13.00 w sali 300, gdzie o odradzającym się państwie polskim opowie prof. dr hab. Eugeniusz Koko, kierownik Zakładu Historii Najnowszej Polski na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Profesor wygłosi wykład pt. „Wojna polsko-rosyjska i przyłączenie Wileńszczyzny (1918-1922)”.

PROGRAM DNIA NIEPODLEGŁOŚCI NA POLITECHNICE GDAŃSKIEJ

13 listopada 2018 r. (wtorek)

Godz. 12.00 – dziedziniec przez Gmachem Głównym

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych razem z Akademickim Chórem Politechniki Gdańskiej i gitarzystami (Ryszard Dubiela, Wojciech Klocek).

Poczęstunek: wojskowa grochówka, biało-czerwone ciastka.

Wspólne zdjęcia z członkami Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych Marienburg, w tym z marszałkiem Józefem Piłsudskim.

Godz. 13.00 – sala 300, Gmach Główny

Wykład historyczny „Wojna polsko-rosyjska i przyłączenie Wileńszczyzny (1918-1922)” prof. dr. hab. Eugeniusza Koko (Uniwersytet Gdański).

„Dzień Niepodległości na Politechnice Gdańskiej” organizowany jest w ramach Politechniki Otwartej.

Partnerzy: Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej, Politechniczny Klub Biznesu Plus

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę