Nasz profile

Otwarty koncert a cappella Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej

Aktualności

Otwarty koncert a cappella Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej

Otwarty koncert a cappella Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej

Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej, znany z licznych wykonań dzieł oratoryjnych, zaprezentuje repertuar a cappella podczas koncertu we wtorek, 29 stycznia o godzinie 18:00 w Auli w Gmachu Głównym PG. Wstęp wolny.

W repertuarze znajdą się utwory, które w minionym roku zapewniły AChPG wyróżnienia na prestiżowych festiwalach i koncertach. Reprezentują one różne epoki, od romantyzmu do współczesności, oraz różnorodne style, takie jak muzyka cerkiewna czy Negro spirituals, a ich autorami są wybitni kompozytorzy z Polski i ze świata.

– W minionym roku wykonaliśmy kilkanaście koncertów a cappella w Polsce i zdobyliśmy znaczące wyróżnienia na konkursach: I miejsce na XXX Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi, III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Chórów Legnica Cantat oraz I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej Pater Noster w Strzepczu. Chórzyści brali ponadto udział w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach muzycznych, z udziałem wybitnych dyrygentów i specjalistów od emisji głosu – podsumowuje prof. Mariusz Mróz, dyrygent AChPG.

Najnowszym sukcesem Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej jest zdobycie nagrody pierwszego stopnia w kategorii chórów mieszanych, nagrody pierwszego stopnia oraz I miejsca w kategorii muzyki cerkiewnej oraz wyróżnienia specjalnego Domu Kultury Polskiej na Łotwie podczas XIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej „Silver Bells”.

W 2019 roku chór planuje nagranie nowej płyty oraz udział w licznych koncertach i festiwalach w Polsce.

Redakcja Pod Prąd

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także Aktualności

Na górę