Nasz profile

Dobrze jest… wejść na szczyt. Spotkanie z himalaistką Kingą Baranowską

Aktualności

Dobrze jest… wejść na szczyt. Spotkanie z himalaistką Kingą Baranowską

Dobrze jest… wejść na szczyt. Spotkanie z himalaistką Kingą Baranowską

Jak pokonać swoje słabości i osiągnąć marzenia? Jak rozpoznać, co w życiu jest ważne? Na te i inne pytania odpowie Kinga Baranowska – himalaistka, zdobywczyni dziewięciu ośmiotysięczników. Spotkanie odbędzie się 27 maja na Politechnice Gdańskiej.

Kinga Baranowska jest członkinią kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu we wspinaczce wysokogórskiej, a także członkinią zarządu Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Zdobyła dziewięć ośmiotysięczników. Pierwszy Czo Oju, osiągnęła w 2003 roku, dziewiąty – Gasherbrum II, w 2015. Na szczytach Dhaulagiri, Manaslu i Kanczendzondze stanęła jako pierwsza Polka. Na wszystkie wspięła się bez używania tlenu z butli. Od kilku lat sukcesywnie realizuje swoje plany sportowe związane ze zdobyciem Korony Himalajów. Sztuka ta nie udała się do tej pory żadnej Polce.

Na spotkaniu pt. „Dobrze jest… wejść na szczyt” Kinga Baranowska opowie o fenomenie himalaizmu, o swojej pasji do wspinaczki oraz pokonywaniu własnych barier. Będzie to opowieść o szczęśliwym życiu, którego nauczycielem są góry. Spotkanie poprowadzi Jakub Kaługa (RMF FM).

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 27 maja o godz. 18.00 na Politechnice Gdańskiej
(Gmach Główny, Dziedziniec Fahrenheita). Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Rejestracja: www.bilety.pg.edu.pl  dostępna od 10 maja.

***

Gośćmi spotkań z cyklu „Dobrze jest…” są znani artyści, dziennikarze, sportowcy – pasjonaci, którzy opowiadają o sobie, o swoich wyborach i sposobach na życie. Prelegentem pierwszego spotkania, które odbyło się 29 marca, był dziennikarz Jacek Tacik.

Organizatorzy: Duszpasterstwo Akademickie “Górka”, Politechnika Otwarta

Patronat honorowy: Klasztor Dominikanów w Gdańsku

Patronat medialny: płyń Pod Prąd, Poznaj Świat

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę