Nasz profile

Muzyka letniej nocy. Niezwykły koncert w równie niezwykłym miejscu

Aktualności

Muzyka letniej nocy. Niezwykły koncert w równie niezwykłym miejscu

Muzyka letniej nocy. Niezwykły koncert w równie niezwykłym miejscu

Na kampusie Politechniki Gdańskiej w czerwcową noc już po raz drugi zabrzmi muzyka wielkich kompozytorów. Zapraszamy społeczność akademicką, mieszkańców Gdańska i okolic oraz turystów odwiedzających region na otwarty koncert plenerowy. W sobotę 15 czerwca w godz. 21.00-22.30 na dziedzińcu przed Gmachem Głównym będzie można wysłuchać utworów m.in. Wojciecha Kilara, Astora Piazzolli i Ariela Ramireza. Wstęp wolny.

– W ubiegłym roku na koncert plenerowy Muzyka Wody i Ognia przybyło ponad dwa tysiące słuchaczy, a w prasie i internecie pojawiły się entuzjastyczne recenzje. Dlatego kontynuujemy inicjatywę zapoczątkowaną przez prof. Jacka Namieśnika, zmarłego niedawno rektora Politechniki Gdańskiej i wzorem światowych ośrodków akademickich po raz kolejny otwieramy nasz piękny kampus na mieszkańców i turystów – mówi prof. Janusz T. Cieśliński, prorektor ds. organizacji PG.

Wykonawcy i program koncertu

W pierwszej części koncertu usłyszymy Santander Orchestra. To autorski projekt edukacyjny Santander Bank Polska skierowany do najzdolniejszych młodych muzyków z całej Polski. Uczestnicy nie tylko doskonalą swoje umiejętności, trenując pod okiem najlepszych tutorów i grając w orkiestrze kierowanej przez uznanych na świecie twórców, lecz zdobywają również praktyczną wiedzę o tym, jak poprowadzić swoją karierę, by odnieść sukces w świecie muzyki.  Podczas koncertu w Gdańsku Santander Orchestra pod batutą Sebastiana Perłowskiego wykona kompozycje tak znanych kompozytorów jak Wojciech Kilar, Astor Piazzolla czy Hans Zimmer. Tego dnia usłyszmy również przygotowane specjalnie na tę okazję przez Adama Sztabę aranżacje utworów muzyki rozrywkowej, m.in. zespołu Queen.

W drugiej części koncertu zabrzmi latynoamerykańska klasyka – „Misa Criolla” Ariela Ramireza w wykonaniu Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej i zespołu Del Ande pod dyrekcją Mariusza Mroza.

Koncert poprowadzi Agnieszka Oszczyk.

Wydarzenie ma charakter piknikowy, a wstęp jest wolny. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i osoby starsze. Uczestników zachęcamy do zabrania ze sobą koców, które będzie można rozłożyć na trawnikach przy Gmachu Głównym.

Przewidziana została płatna strefa gastronomiczna – alejka food trucków, w tym atrakcje dla dzieci – wata cukrowa, lody, napoje.

Koncert jest organizowany w ramach Politechniki Otwartej.

Mecenasem koncertu jest Santander Bank Polska.

Patroni medialni: TVP Gdańsk, Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, płyń Pod Prąd
UWAGI ORGANIZACYJNE:

W trakcie wydarzenia obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu. Prosimy o zapoznanie się z mapą kampusu dotyczącą wydarzenia, na której zostały oznaczone punkty medyczne, punkt informacyjny, parkingi.

Regulamin koncertu

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę