Nasz profile

Accenture szkoli do pracy na najlepiej płatnych stanowiskach na świecie

Aktualności

Accenture szkoli do pracy na najlepiej płatnych stanowiskach na świecie

Accenture szkoli do pracy na najlepiej płatnych stanowiskach na świecie

Niedobór kandydatów na rynku IT sprawia, że firmy muszą otworzyć się na edukację i zachęcać nowe osoby do pracy w sektorze. Accenture wspólnie z fundacją Geek Girls Carrots po raz trzeci uruchamia Carrots Academy – program aktywizujący kobiety do pracy w IT.     

Akademia to 3-tygodniowym cykl szkoleń, pomagający kobietom marzącym o karierze w technologiach zwiększyć kompetencje zawodowe oraz rozwijać umiejętności miękkie. W tegorocznej edycji uczestniczki Akademii mają do wyboru dwie ścieżki kariery: SAP oraz DevOps&Cloud.

Wybór tych kierunków nie jest przypadkowy. Z oprogramowania SAP korzysta blisko 90 proc. firm
z listy Forbes Global 2000. Według rankingu przeprowadzonego przez ten sam magazyn konsultant SAP jest jednym z 10 najlepiej opłacanych zawodów na świecie. Rośnie także zapotrzebowanie na osoby specjalizujące się w rozwiązaniach związanych z Chmurą. Kobiety decydujące się na rozwój w tym obszarze poznają technologie najważniejszych dostawców: Google Cloud Platform, Microsoft Azure, Amazon Web Services oraz zdobędą praktyczne umiejętności pozwalające im na pracę z tymi rozwiązaniami.

Szansa na zmianę kariery

Z uwagi na dysproporcję przy wyborze kierunków studiów (jedynie 13 proc. osób wybierających studia informatyczne to kobiety) wiele kobiet myśli o zmianie swojej drogi zawodowej. Najczęściej ma to miejsce zaraz po studiach, po kilku latach pracy w innej, niesatysfakcjonującej ich w pełni branży czy po przerwie związanej z macierzyństwem lub wychowaniem dzieci.

Swoje „przekwalifikowanie” rozpoczynają od różnorodnych kursów i zajęć np. z programowania, jednak brakuje im odwagi do rozpoczęcia procesu rekrutacji w wymarzonej firmie lub ich kandydatury są odrzucane z uwagi na zbyt małe doświadczenie.

– Jako fundacja zajmująca się aktywizacją i ułatwianiem pracy kobietom w branży IT jesteśmy bardzo zadowolone, że tak duża firma jak Accenture jest otwarta na nietypowe profile kandydatów. Marzeniem firm technologicznych jest osoba, która niedawno skończyła studia informatyczne i dodatkowo posiada już doświadczenie zawodowe – takich profili na rynku jest coraz mniej, podczas gdy zapotrzebowanie w sektorze wciąż rośnie. Zainwestowanie w grupę najbardziej obiecujących, wyselekcjonowanych w rekrutacji kobiet pozwala na pozyskanie wartościowych pracowników, których nie byłoby szans wyłonić w standardowych procesach poszukiwania kandydatów – mówi Małgorzata Ratajska-Grandin, CEO at Geek Girls Carrots.

Mimo, że od kandydatek nie wymaga się wcześniejszego doświadczenia zawodowego w branży IT, konieczne są umiejętności analitycznego myślenia, motywacja i gotowość do intensywnej pracy podczas trwających przez 3-tygodnie wieczorowych zajęć. Pierwszym etapem rekrutacji jest wysłanie CV. Następnie wybrane kandydatki otrzymują dostęp do testów analitycznych online, a po ich wypełnieniu odbywają rozmowę telefoniczną z rekrutrem po której zapada decyzja dotycząca zaproszenia wybranej osoby do programu. Mimo, że proces weryfikacji kandydatek jest wymagający chętnych nie brakuje. Na jedno miejsce zgłasza się średnio około 10 kobiet. Oprócz możliwości pozyskania cennej, specjalistycznej wiedzy dodatkową motywacją jest możliwość zdobycia wymarzonej pracy – zazwyczaj ofertę zatrudnienia od Accenture otrzymuje 70 proc. najlepszych uczestniczek

– Podczas wyjazdu studenckiego na uczelnię w Holandii miałam okazję uczestniczyć w programie związanym z Big Data. Zaczęłam bardziej interesować się nowymi technologiami, ale po powrocie do Polski nie miałam jak rozwijać się w tym zakresie. Uczestnictwo w Akademii było dla mnie ogromną szansą na rozwój, poznanie lepiej branży, w której chciałam pracować, a także nawiązanie trwających do dzisiaj przyjaźni. Uzyskane umiejętności są nieocenione w mojej codziennej pracy. Do tej pory pracuję na narzędziu, które poznałam podczas szkolenia – mówi Joanna Ucińska, Business Analyst w Accenture, absolwentka zeszłorocznej edycji Carrots Academy.

Wciąż trwa rekrutacja do najbliższej edycji szkolenia. Chętne kandydatki mogą zgłaszać się po przez wypełnienie formularza na stronie: www.carrotsacademy.pl do 3 listopada włącznie.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę