Nasz profile

Crazy Nauka na Politechnice Gdańskiej

Aktualności

Crazy Nauka na Politechnice Gdańskiej

Crazy Nauka na Politechnice Gdańskiej

Co mają wspólnego macedońskie nastolatki i elektrownia w Fukushimie? Klimat nas zabije do 2050 roku? Żółty pył na samochodach to efekt oprysków z samolotów?

KIEDY? 2 grudnia 2019 r. o godz. 18.00
GDZIE? Audytorium Novum Politechniki Gdańskiej,
ul. G. Narutowicza 11/12, Gdańsk

WSTĘP WOLNY
Liczba miejsc ograniczona. Rejestracja: https://bilety.pg.edu.pl/event/spotkanie-crazy-nauka/
Wstęp na wydarzenie za okazaniem biletu (w formie drukowanej lub na ekranie urządzenia mobilnego).

W zalewie informacji, które do nas docierają, są te, na których można polegać i takie, które mogą wprowadzić w błąd. Fake news są wszechobecne, również w nauce. Rozprzestrzeniają się szybciej niż prawdziwe informacje.

Jak odróżnić je od faktów? Kto je wpuszcza do internetu i jaką ma motywację? Odpowiedzi na te i inne pytania udzielą Ola i Piotr Stanisławscy, autorzy bloga popularnonaukowego Crazy Nauka i wydanej niedawno książki „Fakt, nie mit”.

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu #CiekawiNauki.

Wydarzenie na FB

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę