Nasz profile

Masz pomysł na działanie kulturalne? Zgłoś się do programu Otwarty IKM

Trójmiasto

Masz pomysł na działanie kulturalne? Zgłoś się do programu Otwarty IKM

Masz pomysł na działanie kulturalne? Zgłoś się do programu Otwarty IKM

Otwarty IKM to program dla mieszkańców i mieszkanek Gdańska, którzy chcą zrealizować ciekawe wydarzenie kulturalne lub społeczno-kulturalne w przestrzeni Instytutu Kultury Miejskiej. Organizatorzy mogą liczyć na wsparcie merytoryczne pracowników instytucji w promocji czy przygotowaniach do wydarzenia oraz finansowe do 4 000 zł. 13 stycznia rusza kolejny nabór wniosków, który trwa do 30 stycznia 2020 roku do godz. 16.00.

Otwarty IKM to program, który pozwala organizatorom wydarzeń kulturalnych na realizowanie pomysłów ze wsparciem finansowym, merytorycznym i technicznym Instytutu Kultury Miejskiej. Działa już od czterech lat, a w ramach działań Otwartego IKM odbyło się aż 218 wydarzeń dla łącznie nieco ponad 61 000 osób. IKM zachęca kolejnych aktywnych mieszkańców do składnia propozycji i pomysłów na działania.

– Swoje wydarzenia organizują w Otwartym IKM organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, instytucje kultury, aktywiści, artyści, uczniowie (ze wsparciem swoich szkół), muzycy, doświadczeni pisarze, a także osoby indywidualne, w tym mieszkańcy Gdańska pochodzący z Turcji, Ukrainy czy Uzbekistanu. Projekty często otwierają się na potrzeby dla osób z niepełnosprawnościami – opowiada Katarzyna Buczek, koordynatorka programu Otwarty.

W 2019 roku zorganizowano aż 4 nabory na działania projektowe. Wydarzenia odbywały się w siedzibie IKM przy Długim Targu, ale także na Placu Kobzdeja (seria wydarzeń w związku z obchodami święta Wolności i Solidarności) oraz na gdańskich Siedlcach (przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury). Relacje wideo z tych edycji dostępne są na stronie projektu: http://otwarty.ikm.gda.pl/multimedia/.

Nabór do Otwartego IKM 2020

– W 2020 roku kontynuujemy nabór na działania w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej na realizację wydarzeń w poniedziałki i piątki. Maksymalna kwota wsparcia finansowego dla pojedynczego projektu to 4 000 zł brutto – opowiada Katarzyna Buczek.

Oprócz wsparcia finansowego, organizatorzy mogą liczyć na wsparcie i konsultacje pracowników IKM: w działaniach promocyjnych, kwestiach prawnych czy merytorycznych. Z przestrzeni IKM można skorzystać w poniedziałki i piątki między godziną 10.00 a 22.00. Dodatkowo IKM udostępnia bezpłatnie m.in. rzutnik, ekran, siedzenia, stoły, termosy oraz kubki jednorazowe.

Zgłoszenia wydarzeń i projektów z dopiskiem „Otwarty IKM” (w tytule maila lub na kopercie) można składać w nieprzekraczanym terminie do 30 stycznia 2020 roku do godz. 16.00 w formie pisemnej i elektronicznej. Adres mailowy: katarzyna.buczek@ikm.gda.pl, adres korespondencyjny: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk.

Szczegółowe informacje, regulaminy oraz wnioski znajdują się na stronie: www.otwarty.ikm.gda.pl.

Redakcja Pod Prąd

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także Trójmiasto

Na górę