Nasz profile

Jak nie dać się fake newsom? Webinar z fact-checkerem Wiktorem Nowakiem

Cała Polska

Jak nie dać się fake newsom? Webinar z fact-checkerem Wiktorem Nowakiem

Jak nie dać się fake newsom? Webinar z fact-checkerem Wiktorem Nowakiem

Jak łatwo sprawdzić wiarygodność wiadomości, gdzie szukać wiedzy o aktualnej sytuacji, co zrobić z informacją, którą uważamy za fake news? 3 kwietnia o 12.00 Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na webinar z fact-checkerem – Wiktorem Nowakiem, byłym redaktorem naczelnym portalu www.demagog.org.pl i Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Demagog. Spotkanie odbędzie się na kanale YouTube https://www.youtube.com/user/IKMGdansk.

– Przyszło nam żyć w ciekawych czasach. Łudzimy się, że dzięki dostępowi do Internetu wszyscy mamy potrzebne wiadomości na wyciągnięcie ręki. Wierzymy, że dynamicznie zmieniające się prawa, zasady postępowania i regulaminy niemal od razu docierają do każdego z nas. Niestety, Internet jest bardzo demokratyczny i wybiórczy. Tak jak docierają do nas wiadomości ważne i niezbędne, tak samo szybko rozprzestrzeniają się sztucznie generowane fake newsy – mówi Karina Rojek z Instytutu Kultury Miejskiej.

 

Tworzy się natłok informacji dotyczących epidemii, zaleceń, ograniczeń, sposobów zwalczania choroby, zasad postępowania, prawa, regulacji, regulaminów. Trudno jest zorientować się, kogo słuchać i komu przyznać rację. Możemy poczuć się bezradni. Jednocześnie to właśnie teraz wiarygodne informacje są na wagę złota, a umiejętność ich weryfikacji można z czystym sumieniem nazwać sprawą życia i śmierci.

Jak nie dać się fake newsom? Webinar z fact-checkerem Wiktorem Nowakiem

3 kwietnia, godz. 12.00, https://www.youtube.com/user/IKMGdansk

Prowadzący:
Wiktor Nowak – prawnik, szkoleniowiec, aktywista organizacji pozarządowych, koordynator projektów. W przeszłości redaktor naczelny portalu demagog.org.pl i Prezes Zarządu Stowarzyszenia Demagog. Były koordynator projektu Akademia Fact-Checkingu. Obecnie koordynator projektów edukacyjnych w Fundacji Centrum Solidarności i ekspert ds. fake newsów Fundacji INDID.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Cała Polska

Na górę