Nasz profile

Nowe możliwości pracy ze zbiorami cyfrowymi. Webinar z Jackiem Tlagą z Biblioteki Polona

Trójmiasto

Nowe możliwości pracy ze zbiorami cyfrowymi. Webinar z Jackiem Tlagą z Biblioteki Polona

Nowe możliwości pracy ze zbiorami cyfrowymi. Webinar z Jackiem Tlagą z Biblioteki Polona

Poznaj nowe możliwości pracy ze zbiorami cyfrowymi! Instytucje kultury na całym świecie korzystają z ujednoliconego standardu prezentacji zasobów, które zostały zdigitalizowane. Jacek Tlaga z Biblioteki Polona podczas webinaru „Digitalizacja i udostępnianie poprzez manifest IIIF” opowie 13 maja o godz. 12.00 o manifeście, który zapewnia łatwy dostęp do wysokiej jakości materiałów online.

Madialab Gdańsk zaprasza badaczy wszystkich dziedzin korzystających ze zbiorów cyfrowych na prezentację Jacka Tlagi z Biblioteki Polona. W oparciu o przykład zdigitalizowanych i udostępnianych poprzez manifest IIIF egzemplarzy rozmówek Mikołaja Volckmara opowie o nowych możliwościach pracy ze zbiorami cyfrowymi. Spotkanie odbędzie się 13 maja o godz. 12.00 na żywo, na Facebooku Medialabu Gdańsk:

https://www.facebook.com/MedialabGdansk/.

IIIF – International Image Interoperability Framework to zestaw standardów interoperacyjności umożliwiający strumieniowanie obiektów cyfrowych. Celem IIIF jest ujednolicony dostęp do danych wizualnych wchodzących w skład zdigitalizowanych zbiorów instytucji kultury i dziedzictwa na całym świecie.

Dla użytkownika oznacza to nie tylko łatwy dostęp do wysokiej jakości materiałów, które można przeglądać, opisywać i zestawiać ze sobą, ale też możliwość ich cytowania, współdzielenia i spójnej prezentacji.

Digitalizacja i udostępnianie poprzez manifest IIIF. Webinar z Jackiem Tlagą z Biblioteki Polona | 13 maja, godz. 12.00, Facebook Medialabu Gdańsk: https://www.facebook.com/MedialabGdansk/

Jacek Tlaga – 2018 pracownik Biblioteki Narodowej w Pracowni Technik Informatycznych. Pracuje nad automatyczną analizą dokumentów historycznych, bada i rozwija narzędzia wykorzystujące uczenie maszynowe do przetwarzania zdigitalizowanych zbiorów dziedzictwa kulturowego. Interesują go badania językoznawcze, szczególnie z zakresu fonologii historycznej, w wolnych chwilach zajmuje się rekonstrukcją brzmienia językowych zabytków.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Trójmiasto

Na górę