Nasz profile

Bezpłatna nauka kodu Java dla studentów i uczniów szkół średnich

Rozwój

Bezpłatna nauka kodu Java dla studentów i uczniów szkół średnich

Bezpłatna nauka kodu Java dla studentów i uczniów szkół średnich

CodeGym od października uruchomiło bezpłatną naukę kodu Java dla studentów i uczniów szkół średnich.

Kampania ma na celu sprawić, by nauka programowania była dostępna i zachęciła uczniów do nauki języka programowania Java w teorii i praktyce w roku szkolnym 2020/2021.

Kurs CodeGym dla szkół wyższych i uniwersytetów jest dostępny od 9 października 2020 r.

Ekipa CodeGym jest pewna przyszłości języka Java i edukacji online. CodeGym dał bezpłatny dostęp do wysokiej jakości materiałów edukacyjnych i dydaktycznych.

Więcej o kursie znajdziecie na stronie: https://codegym.cc/pl/

Cały kurs jest gamifikowany, co ułatwia uczenie się wiedzy podstawowej. Część teoretyczna jest przedstawiana jako opowieść i od początku do końca wspierana jest praktycznymi zadaniami. Uczniowie mają do rozwiązania ponad 1200 zadań. One oparte są na modelu stopniowym: uczniowie przechodzą od łatwiejszego do trudniejszego.

Interfejs jest prosty. Po zalogowaniu się uczniowie otrzymają osobisty dostęp do swoich kont. Podróż rozpoczyna się po kliknięciu przycisku „Start”.

CodeGym mówi o zaletach swego kursu:

  • Prywatna grupa dla uczestników

Prywatna grupa dla klasy łączy konta wszystkich uczniów w klasie. Nauczyciel może w każdej chwili dodać uczniów do zajęć lub z nich wykluczyć.

  • 80% praktyki

Kurs składa się z ponad 1200 zadań praktycznych i także ponad 500 godzin ćwiczeń Java.

  • Wirtualny mentor

Wirtualny nauczyciel, czy też lepiej powiedzieć intelektualny system, który weryfikuje natychmiast rozwiązania, udziela zaleceń i pomaga naprawić błędy.

  • Monitorowanie postępów w ciągu zajęć

Z pomocą specjalnego narzędzia nauczyciele mogą śledzić postępy swoich uczniów na różnych poziomach kursu.

  • Tablica wyników klas

Ten element jest nieco o konkurencję. Wszyscy studenci kursu wyświetlani są w rankingu ogólnym.

  • Nowy proces uczenia się, który nie jest nudny

Płynność nauki jest pełna wizualizacji, opowiadania historii, motywacji, gier i żartów. Proces uczenia się jest proaktywny, a nie usypiający.

  • Integracja IntellijIDEA

 CodeGym uczy studentów jak pracować w jednym z najpopularniejszych współczesnych IDE: IntelliJIDEA.

  • Stworzony dla programistów przez programistów

Znaczące techniki kodowania nauczane w odpowiedniej kolejności dla początkujących.

  • Kurs ma logiczną strukturę

Kurs CodeGym zawiera 600 lekcji wyjaśniających teorię. Każda lekcja wyjaśnia temat, by uczeń mógł skupić się na tej teorii bez rozpraszania się.

CodeGym został założony jako startup w 2018 roku przez entuzjastę Javy, programistę Dmytra Vezhnina, który wcześniej programował i uczył kodowania swoich przyjaciół. W 2019 roku CodeGym już miał 100 000 użytkowników na całym świecie. Od tego czasu programiści stale ulepszają kurs.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Rozwój

Na górę