Nasz profile

Burza w choreografii Krzysztofa Pastora – 29 stycznia bezpłatnie na platformie online

Cała Polska

Burza w choreografii Krzysztofa Pastora – 29 stycznia bezpłatnie na platformie online

Burza w choreografii Krzysztofa Pastora – 29 stycznia bezpłatnie na platformie online

Burza w choreografii Krzysztofa Pastora – 29.01.2021 o godz. 19.00 – ONLINE na platformie vod.teatrwielki.pl

Z powodu utrzymania obostrzeń epidemicznych spektakl Burza, który miał wrócić w najbliższy piątek na scenę Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, zostanie bezpłatnie udostępniony poprzez platformę vod.teatrwielki.pl. 29 stycznia o godz.19.00 będziemy mieli okazję ponownie spotkać się z artystami Polskiego Baletu Narodowego.

Krzysztof Pastor do współpracy nad swoim spektaklem zaprosił parę artystów wizualnych urodzonych w Iranie – Shirin Neshat i Shoję Azari, twórców nagrodzonego na festiwalu w Wenecji filmu Kobiety bez mężczyzn. Jak mówi Shoja Azari: polityczny aspekt tego projektu polega na tym, że przychodzimy z innego świata, nie z Europy Zachodniej, że reinterpretujemy Szekspira w nowym ujęciu, umieszczamy go w naszym kontekście historycznym. Nazywana „poetką wizualną” Shirin Neshat, autorka między innymi kaligrafii zapisywanej na ciele, bardzo interesuje się „językiem ciała jako sposobem opowiadania historii”, pasjonuje ją choreografia w ujęciu estetycznym i kompozycyjnym.

Połączenie choreografii, obrazów, przekazu szekspirowskiego oraz muzyki Purcella, Tallisa i muzyki irańskiej daje niepokojący i inspirujący spektakl, który uważany jest za najbardziej tajemniczy z dotychczasowych realizacji  choreografa. Krzysztofowi Pastorowi i współpracownikom udało się stworzyć dzieło spójne, piękne, niedające się zamknąć w upraszczającej interpretacji.

Spektakl dostępny będzie bezpłatnie przez 48h na vod.teatrwielki.pl

Obsada:
Prospero – Vladimir Yaroshenko
Miranda – Yuka Ebihara
Ariel – Patryk Walczak
Caliban – Paweł Koncewoj
Ferdinand – Maksim Woitiul
Stephano – Bartosz Zyśk
Trinculo – Kurusz Wojeński
Stary Prospero – Abbas Bakhtiari

Realizatorzy:
Krzysztof Pastor – choreografia
Matthew Rowe – dyrygent
Shirin Neshat i Shoja Azari – projekcje wideo
Jean Kalman – reżyser światła
Tatyana van Walsum – kostiumy
Willem Bruls – dramaturg
Sandrine Leroy i Judy Maelor-Thomas – asystentki choreografa
Jan Pieter Koch – konsultant muzyczny

Na zdjęciu: Fale – zespół Polskiego Baletu Narodowego, fot. Ewa Krasucka

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Cała Polska

Na górę