Nasz profile

Tańczyłeś już na macie?

Rozwój

Tańczyłeś już na macie?

Tańczyłeś już na macie?

Lubisz komputerową rozrywkę? Lubisz poskakać w rytm muzyki i przy okazji spalać kalorie? Okazuje się, że można to połączyć. Nie tak dawno temu zobaczyłem na Allegro urządzenie sterujące podłączane do PC-ta lub konsoli.

Hasło reklamowe „Zagraj własnym ciałem tańcząc w rytm muzyki. Aktywny wypoczynek we własnym domu pozwoli Ci szybko spalać zbędne kalorie, a także poprawi Twoją kondycję fizyczną”, przykuło moją uwagę. Uwielbiam takie gadżety komputerowe. Kupiłem.

Okazuje się, że pomysł tańczenia przed komputerem, nie jest wcale taki nowy. Wywodzi się z Japonii, gdzie pierwsze automaty do tańca pojawiły się w salonach gier z końcem lat 90-tych. Później z początkiem XXI w., zyskał duża popularność w USA. Obecnie coraz częściej możemy zobaczyć także w Polsce młodych ludzi tańczących na maszynach w salonach gier albo na macie podłączonej do komputera w domu.

Najtańsze maty można kupić za pośrednictwem Allegro za mniej niż 50 zł. Do niektórych nie jest dostarczane oprogramowanie, ale to żaden problem. Z Internetu bez problemu możemy ściągnąć najpopularniejszą grę działającą z matą – Stepmania oraz ok. 1500 piosenek do tańczenia.

Ten gadżet doskonale nadaje się do zabawy nie tylko dla dzieci. Coraz częściej mata wykorzystywana jest na młodzieżowych czy rodzinnych imprezach. Możemy się nieźle uśmiać oglądając popisy kolegów czy też wujków lub cioć. Niedawno widziałem jak grupa studentów świetnie bawiło się na obozie, tańcząc wieczorami na macie podłączonej do laptopa i rzutnika.

Gry działające z matą do tańca mają setki tysięcy fanów na całym świecie. Zagraj, a może staniesz się jednym z nich.

Więcej informacji na www.stepmania.com lub www.krokmania.com.

Jeśli znalazłeś coś interesującego w sieci lub ciekawy gadżet napisz do mnie.

Łukasz Wysocki

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Rozwój

Na górę