Nasz profile

11. Luboński Bieg Niepodległości

Studenci

11. Luboński Bieg Niepodległości

11. Luboński Bieg Niepodległości

Już niespełna miesiąc dzieli nas od 11. edycji Lubońskiego Biegu Niepodległości, która 11 listopada o godz. 11:11 wystartuje z ulicy 11 listopada w Luboniu! Na liście startowej mamy już ponad 650 biegaczy!

Impreza imienia „ppłk Ludwika Misieka” – polskiego żołnierza – kaprala AK i dowódcy drużyny plutonu Kedywu podczas II wojny światowej, której organizatorem jest Ronin Running odbędzie się tradycyjnie na dystansie 10 km.

– Ze względu na remonty w tym roku trasa będzie nieco zmieniona, ale moim zdaniem jest szybsza niż w poprzednich latach. Każdego roku na naszym biegu dopisują kibice, których już teraz również zapraszamy i mamy nadzieję, że ich nie zabraknie. To oni oprócz biegaczy tworzą niesamowitą atmosferę tego wyjątkowego święta – Adam Chudzicki, organizator biegu.

W tegorocznej edycji biegu zaplanowany jest start 1111 uczestników i każdy z nich otrzyma pakiet startowy zawierający:

  • odlewany medal za ukończenie biegu,
  • rogal świętomarciński oraz butelkę wody mineralnej,
  • posiłek regeneracyjny po biegu
  • upominki od sponsorów
  • dla wszystkich kobiet na mecie – kwiat w kolorze czerwonym.

Na uczestników czekać będą tradycyjnie: strefy kibica, zespoły muzyczne, czerwony dywan
i wiele akcentów patriotycznych.

W trakcie tegorocznej edycji nagrodzeni zostaną także: najlepsza Lubonianka i Lubonianin, biegacz i biegaczka z flagą, najszybszy zawodnik i zawodniczka na wózku. Wszyscy uczestnicy rywalizować będą w 15 kategoriach wiekowych.

Dodatkowo tradycyjnie w specjalnie wytyczonych strefach kibica spotkają się lokalne szkoły i stowarzyszenia, któte będą uczestniczyć w akcji „Kibicuj dla Niepodległej”.

Pierwszą edycję biegu ukończyło 326 zawodników. Podczas ostatniej edycji biegu przed startem niemal 900 uczestników zaśpiewało 4 zwrotki polskiego hymnu. Najszybszy na 10-kilometrowej trasie był Paweł Tarasiuk, który bieg ukończył z wynikiem 32:44. Drugi do mety dotarł Grzegorz Michalak (33:21), a trzeci Marcin Fehlau (33:35). Wśród kobiet jako pierwsza linię mety przekroczyła Monika Brzozowska (35:40). Za nią przybiegły m.in. Sylwia Wasielewska (39:09) i Paulina Czaja (39:24).

www.lubonskibiegniepodleglosci.eu

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Studenci

Na górę