Nasz profile

Pomorskie Studenckie Sympozjum Chemiczne już za nami

Patronaty

Pomorskie Studenckie Sympozjum Chemiczne już za nami

Pomorskie Studenckie Sympozjum Chemiczne już za nami

Pomorskie Studenckie Sympozjum Chemiczne to ogólnopolska konferencja naukowa przeznaczona dla studentów i doktorantów studiów chemicznych i nauk pokrewnych, którzy chcą zaprezentować swoje badania naukowe, bądź prezentacje przeglądowe wśród swoich rówieśników.

Atutem PSSCh jest fakt, że sesje prezentacji i posterowe odbywają się w czasie rzeczywistym – prelegenci przedstawiają na żywo swoje wyniki badań, po czym dyskutują z pozostałymi uczestnikami.

II edycja Sympozjum odbyła się w dniach 20-21.03.2021 r., w której wzięło udział 109 prelegentów przedstawiając komunikaty ustne oraz posterowe z 19 ośrodków naukowych z całej Polski.

Organizatorem II PSSCh byli: Bałtyckie Stowarzyszenie Chemików, Naukowe Koło Chemików UG oraz Rada Samorządu Studentów Wydziału Chemii UG. Podczas Sympozjum wystąpił gościnnie dr Wojciech Glac z Uniwersytetu Gdańskiego, którzy przedstawił wpływ środków psychoaktywnych na działanie organizmu ludzkiego. Podczas wydarzenia organizatorzy nagrodzili dwa najlepsze komunikaty ustne i posterowe.

Nagrodę główną za najlepszy komunikat ustny zdobyła Pani Sylwia Klińska z Uniwersytetu Gdańskiego, która wygłosiła prezentacje pt. „Biosynteza kwasu alfa-eleostearynowego w nasionach Momordica charanita L.”, a nagrodę główną za najlepszy komunikat posterowy zdobyła Pani Martyna Krajewska z Politechniki Poznańskiej, przedstawiając plakat pt.: „Technika monowarstw Langmuira w badaniach biomedycznych i farmaceutycznych”.

Dodatkowo wyróżnienie otrzymała Pani Nina Tarnowicz-Staniak z Politechniki Wrocławskiej za komunikat ustny pt.:„Formation of Hybrid AuPd Nanorods-Cellulose Composite and its Applications in Photocatalysis” i pani Marta Podgórny z Uniwersytetu Wrocławskiego za komunikat posterowy pt.: „Węgiel wart miliony, czyli dlaczego wychwytywanie dwutlenku węgla jest tak pożądane”.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w II Pomorskim Studenckim Sympozjum Chemicznym i życzymy dalszych sukcesów w badaniach naukowych.

 

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Patronaty

Na górę