Nasz profile

Uwaga! Oszust – 3 grudnia rusza IV edycja konkursu #FakeHunter Challenge

Cała Polska

Uwaga! Oszust – 3 grudnia rusza IV edycja konkursu #FakeHunter Challenge

Uwaga! Oszust – 3 grudnia rusza IV edycja konkursu #FakeHunter Challenge

3 grudnia rusza IV edycja konkursu #FakeHunter Challenge. Zadaniem uczestników będzie wyszukiwanie w sieci i zgłaszanie fake newsów dotyczących oszustw internetowych. W trzydniowej rywalizacji udział może wziąć każdy, kto wcześniej się zarejestruje. Do wygrania są atrakcyjne nagrody finansowe.

Konkurs #FakeHunter Challenge polega na zgłaszaniu nieprawdziwych informacji publikowanych w internecie lub przesyłaniu raportów weryfikujących fałszywe wiadomości, opartych na wiarygodnych źródłach informacji. Zgłoszenia można przesyłać m.in. za pomocą aplikacji mobilnej #FakeHunter.

Tematem przewodnim IV edycji konkursu będą oszustwa w cyberprzestrzeni, które dotyczą branży: energetycznej, telekomunikacyjnej, kosmetycznej, finansowej oraz opieki zdrowotnej.

Chcąc wziąć udział w rywalizacji, trzeba się zarejestrować i określić liczbę osób w zespole (od 1-5 osób) https://bit.ly/3Hpq2GG.

W trakcie trwania konkursu na stronie https://fakehunter.pap.pl/challengeIV na bieżąco będzie publikowana punktacja najlepszych dziesięciu zespołów.

Na tych, którzy uzyskają największą liczbę punktów, czekają atrakcyjne nagrody finansowe w wysokości: I miejsce – 15 tys. zł, II miejsce – 10 tys. zł, III miejsce – 5 tys. zł. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w piątek, 10 grudnia, o godz. 12:00.

Nad przebiegiem konkursu czuwa jury składające się z redaktorów i dziennikarzy portalu Fake Hunter, na co dzień zajmujących się weryfikacją nieprawdziwych informacji publikowanych w sieci.

Rywalizacji będzie towarzyszył cykl eksperckich rozmów i debat ze specjalistami z dziedziny cyberbezpieczeństwa, psychologii oraz lekarzami, którzy postarają się wytłumaczyć, jak rozpoznać fałszywą informację, jak ustrzec się przed oszustwem i gdzie zgłosić się o pomoc w trudnej sytuacji. Rozmowy będą transmitowane live na https://fakehunter.pap.pl/challengeIV oraz https://pap-mediaroom.pl.

 

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Cała Polska

Na górę