Nasz profile

Dzisiaj spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem, wokół książki „Szamańska choroba”

Trójmiasto

Dzisiaj spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem, wokół książki „Szamańska choroba”

Dzisiaj spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem, wokół książki „Szamańska choroba”

Dzisiaj (18:00) na Uniwersytecie Gdańskim (Wydział Filologiczny), odbędzie się spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem. Wokół książki „Szamańska choroba” przeprowadzi zgromadzonych w auli 1.43 słuchaczy Adam Majewski.

Jacek Hugo-Bader nie jest żadnym pisarzem, reporterem. Jest po prostu szamanem pióra.

W swoich książkach prowadzi na rubieże postsowieckiej rzeczywistości, odsłania zakamarki wschodniej duszy, przenosi w zaświaty. I przede wszystkim zabiera do Rosji.

W jego najnowszym dziele, „Szamańskiej chorobie” pojawia się Syberia Środkowa. Wybrzmiewa niczym szamański bęben, otwierając podwoje tajemnicy.

W „Szamańskiej chorobie” pojawia się Syberia Środkowa i wybrzmiewa w niej niczym szamański bęben.

Jacek Hugo-Bader (ur. 1957) — reporter „Gazety Wyborczej”. Uwielbia Rosję i byłe kraje Sojuza, w których w sumie spędził prawie cztery lata. Na rowerze pokonał całą Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny, Tybet, góry Pamir, a jezioro Bajkał przepłynął kajakiem. W zimie 2007 roku samotnie odbył wielomiesięczną podróż samochodową z Moskwy do Władywostoku, którą opisał w „Białej gorączce”.

W 2011 roku ukazały się jego „Dzienniki kołymskie”, owoc – także samotnej – tym razem autostopowej podróży na Kołymę. Jest również autorem książek „Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak” oraz „W rajskiej dolinie wśród zielska”, nominowanej do Nagrody Literackiej Nike, a także współautorem filmów dokumentalnych „Jacek Hugo-Bader. Korespondent z Polszy” oraz „Ślad po mezuzie”.

Dwukrotnie uhonorowany nagrodą Grand Press i głównymi nagrodami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jego przedostatnia książka „Skucha” była nominowana do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej i Nagrody Literackiej Nike, a także uznana przez „Magazyn Literacki Książki” za najlepszą książkę reportażową 2016 roku.

Jego kolejna książka „Audyt” ukazała się w 2018 roku.

Patroni medialni: Portal Trójmiasto.pl, „Outdoor Magazyn”, „CDN”, Radio Mors

Patroni honorowi: Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, JM Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Piotr Stepnowski, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich

Info o spotkaniu:

19 stycznia 2022, godz. 18.00

Uniwersytet Gdański, Wydział Filologiczny, aula 1.43

ul. Wita Stwosza 55, Gdańsk Oliwa

Prowadzenie: Adam Majewski

Wstęp wolny

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Trójmiasto

Na górę