Nasz profile

Poznaj przedstawicieli 40 zawodów związanych z lotnictwem

Kraków

Poznaj przedstawicieli 40 zawodów związanych z lotnictwem

Poznaj przedstawicieli 40 zawodów związanych z lotnictwem

Pilot, stewardesa czy kontroler ruchu to zawody, które w oczywisty sposób kojarzą się z pracą w branży lotniczej. Nie każdy jednak wie, że codziennie na lotnisku swoje obowiązki wykonuje kilkaset osób.

3. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze Kraków Airport to jedyna okazja w Polsce, by w jednym miejscu spotkać przedstawicieli 40 służb lotniskowych i zapoznać się z procedurami rekrutacyjnymi na poszczególne stanowiska. Wydarzenie odbędzie się 22 marca w formie bezpłatnej transmisji online.

Czym zajmuje się agent holdingowy? Jaką rolę pełni marszałek? Co kryje się w strefie zastrzeżonej? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą pracownicy oraz inne służby pracujące w największym  regionalnym  porcie lotniczym w Polsce – Kraków Airport. Transmisja na żywo z 3. Lotniskowych Targów Zawodoznawczych Kraków Airport dostępna będzie 22 marca, w godz. 8:00-14:15, na kanale YouTube KRKAirport oraz na Facebooku. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

Praca na lotnisku niesie ze sobą wiele wyzwań i odpowiedzialnych zadań, ale też dużą satysfakcję z realizowanych obowiązków. W proces przygotowania lotu zaangażowanych jest wiele osób, a wykonywane przez nie czynności w dużym stopniu wpływają na komfort i bezpieczeństwo naszej podróży. Dla wszystkich miłośników aeronautyki oraz tych, którzy chcieliby podjąć pracę w branży lotniczej, Centrum Edukacji Lotniczej przygotowało nie lada gratkę – 3. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze w formie online.

To niepowtarzalna okazja, aby zajrzeć do tych części lotniska, do których na co dzień nie mamy dostępu. Uczestnicy wydarzenia bez wychodzenia z domu będą mogli zobaczyć, czym na co dzień zajmują się pracownicy krakowskiego portu lotniczego. Dowiedzą się także, jak wyglądają procedury rekrutacyjne na poszczególne stanowiska i jak pokierować swoją edukacją, aby zdobyć wymarzony zawód.  Targi zostały podzielone na 4 bloki tematyczne: funkcjonowanie lotniska, ścieżka pasażera, ścieżka bagażu oraz obsługa statku powietrznego.

Swoją obecność na targach potwierdziło blisko 40 przedstawicieli jednostek funkcjonujących w Kraków Airport, takich jak: Polskie Linie Lotnicze LOT, Straż Graniczna czy Krajowa Administracja Skarbowa. O swojej pracy opowiedzą osoby pracujące w takich działach, jak: Służba Ochrony Lotniska, Usługi Lotnicze, Koordynacja i Planowanie Operacyjne, Utrzymanie Sieci, Systemów Informatycznych i Telekomunikacyjnych czy Lotniskowa Służba Ratowniczo-Gaśnicza.

Ponadto dla uczniów szkół podstawowych oraz średnich przygotowano karty pracy w języku polskim oraz ukraińskim, które będą dostępne na: www.krakowairport.pl/targi. Organizatorzy zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie nie tylko uczniów, studentów, nauczycieli, doradców zawodowych czy rodziców, ale też wszystkich miłośników lotnictwa. Udział w targach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Transmisja on-line odbędzie się 22 marca, w godz. 8:00-14:15, za pośrednictwem kanałów: www.facebook.pl/CELKRK oraz www.youtube.com/user/KRKAirport. Dostępna będzie tylko w dniu wydarzenia.

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „SPINaj naukę” dofinansowanego z Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

Targi_grafiki

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Kraków

Na górę