Nasz profile

Bezpłatne materiały do nauki języka, przygotowane przez British Council

Rozwój

Bezpłatne materiały do nauki języka, przygotowane przez British Council

Bezpłatne materiały do nauki języka, przygotowane przez British Council

British Council oferuje wybór bezpłatnych materiałów, mających na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat znaczenia rozwijania kluczowych umiejętności życiowych i zawodowych.

Istnieje rozbieżność pomiędzy wykształceniem i umiejętnościami zdobytymi w szkole, na uniwersytecie i w trakcie szkoleń, a realiami wymagań rynku pracy

Według globalnej serii badań British Council dotyczącej młodzieży Next Generation młodzi ludzie na całym świecie zgłaszają, że istnieje rozbieżność pomiędzy wykształceniem i umiejętnościami zdobytymi w szkole, na uniwersytecie i w trakcie szkoleń, a realiami wymagań rynku pracy. Badania wskazują również, że młodzi ludzie pozostają najbardziej zagrożoną grupą wiekową na rynku pracy, a koszty bezrobocia i niedostatecznego zatrudnienia w młodym wieku są bardzo wysokie – zarówno te indywidualne, jak i społeczne.

British Council zaprasza do zapoznania się z dziesięcioma materiałami do nauki, dzięki którym w prosty sposób można ćwiczyć niektóre z kluczowych umiejętności, przydatne w dzisiejszym życiu i przyszłych możliwościach zatrudnienia.

Angielski to „superumiejętność” w dzisiejszym świecie

Język angielski odgrywa istotną rolę w naszym życiu, pomagając w komunikacji z osobami na całym świecie. Jest on ważny dla młodych ludzi, ponieważ poszerza ich horyzonty, rozwija umiejętności emocjonalne i poprawia jakość życia poprzez zapewnienie możliwości pracy. Materiały British Council LearnEnglish Teens i LearnEnglish Skills dają młodzieży szansę na naukę angielskiego w trakcie oglądania filmów, grania w gry, oraz dają możliwość skorzystania ze wskazówek i ćwiczeń. Premier Skills English jest najlepszym sposobem na poprawę umiejętności językowych dla fanów i fanek piłki nożnej.

Poprawa umiejętności komunikacyjnych w miejscu pracy i zwiększenie szans na zatrudnienie

Większość pracodawców poszukuje u kandydatów do pracy określonych umiejętności i cech oprócz kwalifikacji akademickich. Umiejętności związane z zatrudnieniem odgrywają ważną rolę w zwiększaniu wydajności i wartości w miejscu pracy.

Komunikacja i rozwiązywanie problemów to jedne z najważniejszych umiejętności zwiększających szanse na zatrudnienie, ponieważ odgrywają one istotną rolę w prawie każdej pracy. Zdolność do werbalnego i pozawerbalnego komunikowania się i dobrego słuchania pozwala ludziom skutecznie uczestniczyć w rozmowie i rozwiązywać problemy.

Kurs online English for the Workplace pomoże młodym profesjonalistom rozwinąć język i umiejętności potrzebne do znalezienia pracy, dzięki ciekawym filmom i nagraniom audio.

Inną niezbędną umiejętnością komunikacyjną, która może pomóc w osiągnięciu sukcesu w pracy, jest opanowanie angielskiego biznesowego. Dzięki zasobom British Council LearnEnglish Business English młodzi ludzie mogą nauczyć się używać swobodnie języka w środowisku biznesowym, uzyskać wsparcie w przeprowadzaniu rozmów kwalifikacyjnych, pisaniu przejrzystych e-maili biznesowych, a także ćwiczyć umiejętności czytania i słuchania oraz dowiedzieć się o tematach i problemach biznesowych dzięki podcastom i różnorodnym artykułom.

Kompetencje ekologiczne dla zrównoważonej przyszłości

Kompetencje ekologiczne definiuje się jako wiedzę, zdolności, wartości i postawy potrzebne do życia w zrównoważonym i zasobooszczędnym społeczeństwie, a także do jego rozwoju i wspierania.

W dzisiejszym świecie nacisk na posiadanie kompetencji ekologicznych będzie stawiany we wszystkich sektorach i na wszystkich poziomach zatrudnienia. Dlaczego nie być o krok do przodu i nie nauczyć się więcej, aby posiąść nowe umiejętności i sposób myślenia? British Council daje możliwość poszerzenia wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju dzięki kursowi online Learning for a Sustainable Future lub wzięcia udziału w webinarium na temat zielonych karier. Filmy o absolwentach zielonych karier i historie sukcesu profesjonalistów z całego świata w różnych zielonych branżach zainspirują młodych ludzi do działania.

Polecamy także dziesięcioczęściową serię podcastów Climate Connection, badającą związek między kryzysem klimatycznym a edukacją językową.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Rozwój

Na górę