Nasz profile

Rowerem przez Polskę w ruinie

Książki

Rowerem przez Polskę w ruinie

Rowerem przez Polskę w ruinie

„Rowerem przez Polskę w ruinie” to jedyny nieocenzurowany reportaż z 1945 roku. Newman z typową dla siebie lekkością, ale jednocześnie powagą i współczuciem dla zrujnowanego kraju, po raz kolejny pokazuje nam Polskę, o której nie uczą nas w szkole.

Bernard Newman powraca 9 listopada wraz z książką „Rowerem przez Polskę w ruinie”

Nikt, kto nie widział tego na własne oczy, nie zrozumie życia w mieście, gdzie wszystko zostało zniszczone. Bombardowania w Wielkiej Brytanii już były ciężkie do zniesienia, lecz oznaczały przecież zburzenie domów stojących przy paru ulicach, a ich mieszkańcy stłoczyli się u sąsiadów.

W Warszawie nikt nie miał sąsiadów, ponieważ każdy dom był ruiną.

Bernard Newman, znany już polskiemu czytelnikowi z reportażu „Rowerem przez II RP” powrócił do Polski w roku 1945.

Nie było już kraju który odwiedził w 1934 roku, były za to ruiny, dogasające zgliszcza i umacniająca się komunistyczna władza.

Jak wyglądało życie w Polsce tuż po wojnie? Jakie panowały nastroje?

Jak Anglik postrzegał nowe polskie władze i ich propagandę? Jak oceniał polską politykę I połowy XX wieku?

Jak rodził się komunistyczny reżim?

O tym przeczytasz w książce „Rowerem przez Polskę w ruinie”.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Książki

Na górę