Nasz profile

Poznaj tajniki tworzenia gier – czas na nowy sezon Digital Dragons Academy

Kraków

Poznaj tajniki tworzenia gier – czas na nowy sezon Digital Dragons Academy

Poznaj tajniki tworzenia gier – czas na nowy sezon Digital Dragons Academy

Jak zostać twórcą gier i wymyślać własne cyfrowe światy? Na to pytanie odpowiedź poznają uczestnicy nowego sezonu Digital Dragons Academy – cyklu szkoleń wprowadzających w tajniki tworzenia gier komputerowych. W ich trakcie omówione zostaną różne specjalizacje w branży gamedev – od designu i produkcji przez programowanie aż po marketing i biznes.

akademia.digitadragons.pl

W ramach Akademii odbędą się zarówno wydarzenia stacjonarne (w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu oraz Warszawie), jak i bezpłatne webinary. Na pierwsze spotkanie, zatytułowane Business & Legal, organizatorzy zapraszają już 14 października 2023 roku do Krakowskiego Parku Technologicznego.

Wydarzenie adresowane jest do wszystkich pasjonatów elektronicznej rozrywki, którzy chcą zostać profesjonalnymi twórcami gier, zwłaszcza do stawiających swoje pierwsze kroki zawodowe studentów.

Inauguracja cyklu

Sezon 2023/2024 Digital Dragons Academy rozpocznie się w sobotę 14 października o godz. 11.00 w Krakowskim Parku Technologicznym (ul. Podole 60, Kraków). Uczestnicy pierwszego spotkania poznają biznesowo-prawne kwestie związane z tworzeniem gier komputerowych. W jego ramach odbędą się trzy wykłady oraz sesje pytań do prowadzących.

Na inaugurację nowego cyklu Akademii Kinga Wacławik (partner, Erebor Capitol) opowie o kluczowych aspektach dotyczących procesu pozyskiwania finansowania dla gry. Następnie Jan Wosiura przedstawi kwestie związane z RODO, które sprawiają najwięcej problemów początkującym przedsiębiorcom. Na koniec Krzysztof Krej (CEO, Frozen District) podzieli się wiedzą dotyczącą relacji pomiędzy edukacją a biznesem growym.

– Cały czas trwają dyskusje nad tym, czy szkoły i uczelnie potrafią kształcić przyszłych twórców gier – mówi Krzysztof Krej, CEO Frozen District. – Uważam, że bardzo mało ośrodków edukacji oferuje właściwe proporcje teorii i praktyki. Niezwykle ważne jest łączenie umiejętności twardych i miękkich, konfrontowanie osób technicznych i artystów, choćby przez udział w wydarzeniach takich jak Digital Dragons Academy, gdzie można spotkać ekspertów z różnych dziedzin gamedevu – podsumowuje Krej.

Cykl zajęć zaplanowany jest na cały rok akademicki 2023/2024. W jego skład wejdą zjazdy „na żywo” w czterech miastach oraz webinary na Zoomie. Spotkania stacjonarne odbędą się w Krakowie (14.10.2023, 01.06.2024), Katowicach (18.11.2023), Warszawie (09.12.2023) oraz Wrocławiu (17.02.2024).

Pełny harmonogram i zapisy dostępne są na stronie akademia.digitadragons.pl. Koszt udziału w dniu szkoleniowym na stacjonarnych zjazdach wynosi 39,99 zł. Udział w webinarach jest bezpłatny – obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Dla uczestników krakowskiego spotkania przewidziano konkurs z atrakcyjnymi nagrodami w postaci doładowań do cyfrowego sklepu growego. Aby wziąć w nim udział, należy pojawić się na zajęciach i wypełnić specjalny quiz.

Wiedza poparta doświadczeniem

To już szósta edycja Digital Dragons Academy. Poprzedni sezon zgromadził aż 1467 uczestników w ramach 12 zjazdów, podczas których wygłoszono 36 prelekcji. Aż 296 osób wzięło udział w konsultacjach CV. Warto dodać, że w sezonie 2022/2023 30% uczestników Akademii stanowili studenci, 28% pracownicy branży gier, a 12% – pracownicy innych sektorów IT.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Kraków

Na górę