Nasz profile

That` s What I am – czyli krótka lekcja tolerancji

Aktualności

That` s What I am – czyli krótka lekcja tolerancji

That` s What I am – czyli krótka lekcja tolerancji

Tolerancja – poszanowanie przekonań lub postępowania, które różni się od naszego własnego; dopuszczenie inności. Słowa te wypowiedziane przez jednego z głównych bohaterów ( Stanley’a) są kluczowe i obrazują całość filmu.

Akcja filmu rozgrywa się w latach 60-tych w jednej z amerykańskich szkół podstawowych. Dwunastoletni Andy Nichol (Chase Ellison) jak większość jego kolegów próbuje uniknąć szkolnych konfliktów. Pewnego dnia nauczyciel Pan Simon (Ed Harris) zadał projekt do wykonania w parach. Andy’emu wyznaczył Stanley’a (Alexander Walters), który był obiektem kpin i upokorzeń (świadczyło o tym chociażby jego przezwisko – Wielki G). Andy obawiał się, że przez tę sytuację przysporzy sobie kłopotów. Ale nie spodziewał się, że jego los wkrótce się aż tak odmieni.

Świetna kreacja Eda Harrison’a, który wcielił się w postać ekscentrycznego i nietuzinkowego nauczyciela, jak i Alexandra Walters’a grającego wyśmiewanego klasowego odmieńca. Mimo, iż film porusza ważny temat, przepełniony jest wieloma zabawnymi scenami, przez co stanowi całkiem niezłą, choć przewidywalną komedię, godną polecenia na jesienny wieczór.

Ewa Górecka

Tytuł oryginału: That` s What I am
Premiera: 29 kwietnia 2011
Gatunek: Komedia
Reżyseria: Michael Pavone
Scenariusz: Michael Pavone
Muzyka: James Raymond
Zdjęcia: Kenneth Zunder
Obsada: Molly Parker, Daniel Roebuck, Chase Ellison, Ed Harris , Alexander Walters i inni.

(Ewa Górecka)

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę