Nasz profile

Orientalne spotkanie z historią

Patronaty

Orientalne spotkanie z historią

Orientalne spotkanie z historią

Ósemka studentów Uniwersytetu Łódzkiego wyruszy 22 sierpnia na wyprawę naukową do trzech krajów Półwyspu Indochińskiego – Wietnamu, Laosu oraz Kambodży. Chcą w ciągu miesiąca poznać lepiej realia wojen toczonych na tych terenach, zasmakować lokalnej kuchni i spotkać się ze studentami Uniwersytetu w Hanoi.

Inicjatorem wyprawy jest Studenckie Koło Naukowego Azji Wschodniej i Pacyfiku przy Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych. W poprzednich latach zorganizowano podobne wyprawy m.in. do Indii i Tajlandii. Hasło tegorocznej podróży brzmi: „Indochiny 2017 – 60 lat później”. Właśnie w 1957 roku rozpoczęły się działania wojenne prowadzące do wieloletniej wojny wietnamskiej. Studenci przejdą także szlakiem wojny domowej w Laosie oraz reżimu Czerwonych Khmerów w Kambodży.

Koordynator wyprawy, dr Michał Zaręba, zadba o trasę podróży i o edukacyjny wymiar wyprawy. Dla studentów jest to szansa na bliższe poznanie Azji. Każdy z nich studiuje bądź pasjonuje się tematyką powiązaną z tym kontynentem.

Relacje z każdego dnia podróży pojawią się na na stronie podróży, a najciekawsze zdjęcia na Instagramie. Można spodziewać się także licznych relacji na Snapchacie.

Więcej informacji na temat inicjatywy oraz jej uczestników można znaleźć na oficjalnym blogu wyprawy oraz na profilu SKN Azji Wschodniej i Pacyfiku UŁ na Facebooku.

()

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Patronaty

Na górę