Nasz profile

Brat, debiut Marcela Rasquina

Aktualności

Brat, debiut Marcela Rasquina

Brat, debiut Marcela Rasquina

Bracia Daniel i Julio wychowują się w slumsach Caracas, jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na świecie. Tam nauczyli się twardych zasad życia i… gry w piłkę. Julio jest kapitanem miejscowej drużyny La Ceniza, urodzonym przywódcą. Daniel zaś szybko biega i znakomicie strzela gole. Choć bardzo się różnią, obaj wierzą w to, że dzięki piłce nożnej wyrwą się ze świata pełnego biedy i przemocy.

Szansa pojawia się już wkrótce – podczas jednego z meczów utalentowani chłopcy wpadają w oko selekcjonerowi najlepszej drużyny w mieście – Caracas FC i zostają zaproszeni do wzięcia udziału w eliminacjach do zespołu. Niespodziewanie jednak dochodzi do tragedii, która wystawia na próbę ich braterską miłość i może pogrzebać marzenia o lepszym życiu. Podczas najważniejszego meczu Daniel i Julio będą musieli zdecydować, co naprawdę się dla nich liczy: piłka, rodzina czy zemsta.

Debiut Marcela Rasquina

Świetnie skonstruowany kinowy debiut Marcela Rasquina trzyma widza w napięciu od pierwszego do ostatniego ujęcia. Jest zdobywcą kilku nagród na międzynarodowych festiwalach (nagroda publiczności na MFF w Los Angeles 2010, Golden George dla najlepszego filmu na MFF w Moskwie 2010). Był też oficjalnym kandydatem Wenezueli do Oscara w 2011 roku, ale nie znalazł się na skróconej liście.

Reżyser: Marcel Rasquin
Produkcja: Marcel Rasquin, Enrique Aular, Juan Antonio Diaz, Liz Mago Bosch
Montaż: Juan Carlos Melian, Carolina Aular
Scenariusz: Rohan Jones, Marcel Rasquin
Zdjęcia: Enrique Aular
Muzyka: Rigel Michelena
Obsada: Eliú Armas – Julio, Fernando Moreno – Daniel, Beto Benites – Morocho, Gonzálo Cubero – Roberto

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę