Nasz profile

Poleje się krew! – Wampiriada 2018

Patronaty

Poleje się krew! – Wampiriada 2018

Poleje się krew! – Wampiriada 2018

Wampiriada, czyli honorowe krwiodawstwo, to największe wydarzenie w Polsce mające na celu zbiórkę krwi z inicjatywy studentów. Punkty krwiodawcze zostaną zorganizowane na terenie trzech różnych obiektów: 23 maja w Klubie Studenckim Żaczek (Al. 3 Maja 5), 28 maja na Wydziale Biologii UJ (Gronostajowa 7), a także 29 maja w Strefie Studenckiej UJ (ul. Św. Anny 6). Wszystkie akcje odbywają się w godzinach 9:00 – 14:00.
Tegoroczna wiosenna edycja Wampiriady będzie trwać przez 3 dni, podczas których potencjalni dawcy będą przyczyniać się do realnego ratowania życia innym. Pamiętajmy, że 450 mililitrów naszej krwi może pomóc aż 3 osobom!

Udział w naszym wydarzeniu pozwala na dostrzeżenie, jak wiele możemy zrobić dla osób, które znalazły się w nadzwyczajnej sytuacji i są całkowicie uzależnione od zasobności banków krwi. – komentuje Yevgeniya Zheleznyakova, jedna z Koordynatorek Wampiriady NZS UJ.

Zdrowie jest najważniejsze

Każda edycja Wampiriady cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W ostatniej odsłonie projektu wzięło udział 160 uczestników, co pozwoliło na zebranie niemal 40 litrów krwi! Obawiacie się oddawania krwi? Przyjdźcie i przekonajcie się, że nie ma czego! Nad Waszym zdrowiem i bezpieczeństwem czuwać będzie wykwalifikowany personel medyczny z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, który zweryfikuje Wasz stan zdrowia i zadba o odpowiedni przebieg poboru krwi.
Dla Krwiodawców są też przygotowane liczne nagrody i niespodzianki od Partnerów akcji!
Honorowe krwiodawstwo to szansa na podzielenie się z drugim człowiekiem czymś, co nic nas nie kosztuje – mówi Julia Dzięcielska, Przewodnicząca NZS Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Śledźcie wydarzenia

Śledźcie uważnie oficjalne wydarzenie akcji oraz stronę NZS UJ, aby być ze wszystkimi informacjami na bieżąco. Jeśli nie jesteście pewni, czy możecie zostać dawcą – tam znajdziecie odpowiedź!

Wydarzenie na Facebook’u

Strona NZS UJ na Facebook’u

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Patronaty

Na górę