Nasz profile

Ustawa 2.0 – PG uruchomiła witrynę internetową dotyczącą zmian na uczelni

Aktualności

Ustawa 2.0 – PG uruchomiła witrynę internetową dotyczącą zmian na uczelni

Ustawa 2.0 – PG uruchomiła witrynę internetową dotyczącą zmian na uczelni

Politechnika Gdańska rozpoczyna wdrażanie zmian organizacyjnych wynikających z konieczności dostosowania uczelni do przepisów związanych z wejściem w życie nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Ustawy 2.0).

Dostępna jest już witryna internetowa w całości poświęcona tym zmianom, znajdująca się pod adresem pg.edu.pl/ustawa2.0.

– Chcemy, by Politechnika Gdańska znalazła się wśród najlepszych europejskich uczelni technicznych. Ustawa 2.0 stwarza szansę na przybliżenie nas do tego celu. Pozwoli ona na przyspieszenie zmian w wielu obszarach funkcjonowania uczelni. Z myślą o tym, by cały proces był przejrzysty, uruchomiliśmy witrynę internetową poświęconą reorganizacji. Jestem przekonany, że transparentność naszych działań umożliwi ich pełne zrozumienie i przekona członków społeczności akademickiej do aktywnego włączenia się w ten proces – mówi prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej.

W witrynie znajdują się podstawowe regulacje prawne oraz kalendarium wdrażania przepisów ustawy na uczelni.

Na bieżąco będą tam zamieszczane informacje dotyczące zmian oraz kompendium wiedzy w formie odpowiedzi na najczęściej pojawiające się do tej pory pytania. Za pośrednictwem witryny po zalogowaniu każdy członek społeczności akademickiej Politechniki Gdańskiej może wyrazić swoją opinię oraz zadać własne pytania.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę